CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: "Paşa paşa tıpış tıpış EYT sorununu çözeceksiniz çözdünüz çözdünüz." açıklamasında bulunarak iktidara seslendi.

İktidar EYT sorununa ilişkin formüller üzerinde dururken muhalefet ve EYT mağdurları artık formül değil, çözüm bekliyor. Muhalefet özellikle de CHP, iktidara konuyla ilgili sesleniyor. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın da her fırsatta ve katıldığı her programda EYT'lilerin kazanılmış haklarını desteklediklerini dile getiriyordu. 

Özüpak Halk TV'de konuştu: Çalışma Bakanımız Federasyonumuzu baz almalıdır! Özüpak Halk TV'de konuştu: Çalışma Bakanımız Federasyonumuzu baz almalıdır!

"En geç 10 ay sonra çözmüş olacağız"

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, grup toplantısında EYT sorununa dair önemli açıklamalar yaptı. Engin Altay, "Paşa paşa tıpış tıpış EYT sorununu sen çözdün çözdün. Çözmezsen bizim Türkiye'ye bizim borcumuz sözümüz, en geç 10 ay sonra çözmüş olacağız." ifadelerinde bulundu. Engin Altay FOX TV'de katıldığı "Çalar Saat" programında da "EYT yeni bir mutfak mesajı olabilir" demişti.