Galatasaray eski Sportif A.Ş Başkan Vekili Erden Timur, geçtiğimiz sezon Fenerbahçe'ye transfer olan Fred ve Syzmanski ile ilgilendiklerini belirterek, iki oyuncunun neden kadroya dahil edilemediğini açıkladı. 

Trabzonspor'da savunmaya tanıdık isim: Resmi temas kurulacak Trabzonspor'da savunmaya tanıdık isim: Resmi temas kurulacak

Galatasarayda Erden Timur Istifasini Resmen Acikladi Ewar Cover

Galatasaray'ın eski Sportif A.Ş Başkanvekili Erden Timur, gazeteci Fatih Altaylı'nın YouTube kanalına konuğu olduğu programda önemli açıklamalar yaptı.

Timur, "Ndombele, Zaha, Tete transferleri ile Galatasaray'a zarar verdin mi?" sorusu üzerine şu yanıtı verdi:

"Basitçe söyleyeyim; verdim. Zaha en çok istenilen oyuncuydu. Oyuncu havuzundan bir oyuncu seçiliyor. Ben oyuncu seçmem. Ben seçilen 3 ya da 5 oyuncuya giderim. Scout ekibi ve teknik ekibe 'bonservisli oyuncu alabiliyoruz, bizim harcama limiti sorunumuz yok' desem bambaşka oyuncular vardı listede." 

"Zaha, Cyrstal Palace'tan 10.8 milyon Euro maaş teklifi aldı ama şampiyon olabilecek bir takıma gelmek istediği içim bizi tercih etti. Menajerlik ücretini hariç tutun, 7-8 milyon Euro'ya geliyor imza parasıyla buradan aldığı."

"Ndombele'yi kimse seçmedi, ne scout ekibi ne de teknik ekip. Niye aldık, çünkü 8 numara almamız gerekiyordu. Ondan önce Galatasaray'ın sadece bedavaya transfer yapma hakkı vardı. Harcama limiti probleminde şu var; maaşı, imaj hakkına entegre edebiliyorsunuz ama bonserviste imaj hakkı diye bir şey yok. Ancak bunların hepsi bizim Sportif A.Ş. bilançosunun içinde. Bir kısım maaş bir kısım imaj hakkı diye yapabiliyorsunuz, bunu bütün dünyada yapıyorlar. Yeni bir şey değil, normal bir şey."

Fenerbahçe'de forma giyen Fred ve Szymanski ile sarı lacivertli takıma transfer olmadan önce ilgilendiklerini de itiraf eden Erden Timur, bu futbolcularla ilgili ise şunları söyledi:

"Bir sürü oyuncular vardı almak istediğimiz, Fenerbahçe'nin aldığı Fred de dahil. Alamadık çünkü bonservis bedeli ödemek için harcama limitimiz yoktu."

2023_08_fred28-1

"Bonservis bedeli ödeyemeyeceğimiz için biz Szymanski ile kiralık anlaşmaya çalışıyorduk. Harcama limiti neden yok, hiçbir şekilde sorulmuyor."

szy

Editör: Ali Çetin