Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası konuşarak "TOGG’un başarısı 85 milyonun başarısıdır" dedi. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu iddialarına sert tepki gösteren Erdoğan, "Her kim Türkiye'yi uyuşturucuyla aynı fotoğrafa sokuyorsa yaptığı 5. kol faaliyetidir" diye konuştu. Elektrik ve doğal gaz desteğinin bu hafta ödeneceğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, başörtüsü teklifi için de"Temel hak ve özgürlükler ile ilgili konuların halk oylamasına gitmesini doğru bulmuyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki Kabine toplantısı 3 saat 30 dakika sürdü.

Sona eren toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Cumhurbalkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"TOKİ'nin yapacağı evlerin kuraları mart ayına kadar bitecek. Daha sonra konutların inşasına geçilecek. Türkiye Yüzyılı vizyonunu milletimizle birlikte hazırlıyoruz. Milletimizin beklentilerini tekliflerini alarak vizyonumuzu somutlaştıracağız.

TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONU

"Ülkemizin 81 vilayetinde özellikle ilçelerinde yapacağımız programlarla milletimizin Türkiye Yüzyılı’na ilişkin beklentilerini, tekliflerini alarak özellikle vizyonumuzu somutlaştıracağız. Böylece seçimlerden önce kamuoyunun karşısına Türkiye Yüzyılı vizyonuna uygun bir hazırlıkla çıkmayı planlıyoruz."

"TOGG MART SONUNDA YOLA ÇIKACAK"

"Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl sevincini Togg'un Bursa Gemlik'teki üretim bandından çıkışıyla taçlandırdık. Geçmişte yerli ve milli sanayi hamleleri kimi özgüven eksikliği, kimi kasıtlı sabotajlar, kimi istikrarsızlık iklimi sebebiyle kesintiye uğrayan milletimiz için TOGG çok önemli bir sembol haline gelmiştir. TOGG’un başarısı sadece bir firmanın bir markanın bir üretim tesisinin değil topyekün 85 milyonun başarısı olarak görülmektedir. TOGG mart sonunda yola çıkacak."

UYUŞTURUCU İDDİALARINA TEPKİ

"Uyuşturucu gibi bir insanlık suçuyla polislerimize ve hükümetimize iftira atanların siyaset yapmanın ötesinde sinsi niyetlerle hareket ettiklerinin altını bir kez daha çizmek istiyorum. Her kim Türkiye’yi terör örgütleriyle, mafyayla, uyuşturucuyla, küresel tefecilerle, envai türden kopukla, uğursuzla, aynı fotoğrafın içerisine sokuyorsa yaptığı işin adı 5’inci kol faaliyetidir. Bu sinsi oyunu bir kez daha bozacağız.

Özgürlüğün de adaletin de siyaseti olmaz. Bunlar insanların analarının ak sütü gibi helaldir.

Müge Anlı'da sular durulmuyor! 12 gündür haber alınamıyordu Müge Anlı'da sular durulmuyor! 12 gündür haber alınamıyordu

DAR GELİRLİYE DESTEK PROGRAMI

"Hayatın idamesi için gereken temel ihtiyaç maddelerine ulaşamayan vatandaşlarımıza kapsamlı yardımlarımız devam ediyor.

Türkiye aile desteği programı kapsamında 2,5 milyon vatandaşa 3,2 milyar lira yarın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacak.

Doğal gaz yardımının 2022 yılı kış dönemi ilk grup ödemesi bu hafta içinde gerçekleştirilecektir.

Elektrik desteğinden yararlanan 3 milyon hanenin 666 milyon lira tutarındaki ödemesi bu hafta içinde yapılacak.

Bu hafta içinde 7 milyar lira tutarında sosyal desteği insanımızın hizmetine sunmuş olduk.

BAŞÖRTÜSÜ TEKLİFİ

"Uzlaşma olmazsa kendi teklifimizi götüreceğiz. Hak ve özgürlüklerin halk oylamasına gitmesini doğru bulmuyoruz."