Fenerbahçe'de peşpeşe alınan kötü sonuçların ardından fatura İsmail Kartal'a kesildi. Deneyimli teknik adamın yıldız futbolcularla bağı koptu. 

Sezon başında Dzeko ve Tadic başta olmak üzere tecrübeli ve yıldız oyuncuların takım üzerindeki etkisi büyüktü. Ancak sistem kurulduktan sonra Kartal farklı bir yola gitti. İletişimin üst seviyede olduğu ve birlikte hareket edilen ortam bozuldu.

Ismail Kartal A Ali Koc Un Baskanligi Birakmasi 16811378 2463 Amp

İsmail Kartal takımın tek patronu olduğunu göstermek istercesine kararlar almaya başladı. Bu, tüm takımı etkiledi. Oyuncular arasındaki birlik beraberlik üst seviyede olsa da, Kartal’ın kararları kafa karıştırmaya başladı. Hocanın sportif kararlarına saygı azaldı. Kararlarda sürekli tutarsızlık ve panik havası dikkat çekti.

Seçil Erzan davasında adı geçen Fatih Terim, Denizbank'a karşı harekete geçti Seçil Erzan davasında adı geçen Fatih Terim, Denizbank'a karşı harekete geçti

Sezon içinde birçok kırılma anı yaşandı. Galatasaray derbisindeki çekingen futbol ve Kadıköy’de beraberliğe razı görüntü ilk kırılma anıydı. Cim-Bom, bu maçtan istediğini aldı ve toparlanma sürecine başladı.

Samsunspor karşılaşmasında gole ihtiyaç varken Dzeko, Tadic ve İrfan’ın aynı anda oyundan alınması da kritikti. Dzeko tepki gösterdi. Kazanılan Rize maçında bile ağır sahada pas yapan takımla çıkması, Kartal’a olan güveni iyice sarstı.

Sarı-lacivertlilerin Avrupa Kupası’nı kazanabileceğini düşünüyordu. Ancak takımın Olympiakos’a elenmesi sonrası büyük hayal kırıklığı ve mental düşüş yaşandı. Zaten bu maçın ardından ligde arka arkaya kayıplar geldi. İlk maçta Ferdi, Fred ve İsmail olmadan maça başlanması, 3-0 geriye düşülmesi büyük bir dezavantaj yarattı.

İkinci karşılaşmada kritik anda Dzeko çıkınca rakip savunma rahatladı ve maç penaltılara kaldı. Fred de oyundan alınmasına tepki gösterdi. Tur burada gitti.

Konyaspor maçının ardından Teknik Direktör İsmail Kartal, oyunculara bu sezonki mücadeleleri sonrası teşekkür etti. Şampiyonluğun büyük ölçüde kaçması sebebiyle sorumluluğu aldı.

Editör: Ali Çetin