Gazeteci ve yazar Metin Münir, bugün öğlen saatlerinde Girne Ozanköy'de bulunan evinde rahatsızlandı. Ambulansla Lefkoşa Yakın Doğu Hastanesi’ne kaldırılan 79 yaşındaki Münir, yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR'DAN TAZİYE MESAJI

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Münir’in vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Tatar, mesajında şu ifadeleri kullandı:

Ölümlü Dünya 2'de neler oluyor? Seyirciyi tatmin etti mi? Ölümlü Dünya 2'de neler oluyor? Seyirciyi tatmin etti mi?

“Gazeteci Metin Münir'ün ani vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Uzun yıllar yabancı basında da yazıları ile kendisini başarıyla tanıtmış bir kardeşimiz olarak yazılı basında iz bırakarak aramızdan ayrılmıştır. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

METİN MÜNİR KİMDİR?

Metin Münir, Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi mezun oldu. Turkish Daily News, BBC, London Times, Financial Times ve Sunday Times‘ın Türkiye temsilciliğini yaptı.

Güneş Gazetesi‘nde bir süre genel yayın yönetmenliği yapan Münir; Yeni Yüzyıl, Yeni Binyıl, Sabah ve Vatan gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. 2012 yılında Milliyet'teki işine son verilen Metin Münir, yazılarına bir süre ara verdi. Münir, 2015 yılından 2020’ye kadar T24’te yazılarına devam etti. Münir'in ‘Sabah Olayı' ve ‘Ölümden Sonraki Hayatım' isimli iki basılı kitabı bulunuyor.