İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’ye seyahat edecekleri uyardı. İngiltere’nin bu uyarısı saldırı iddialarını güçlendirdi. İşte detaylar…

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, kritik bir uyarıda bulundu. Bakanlık, Türkiye'ye seyahat etmeyi planlayanlara kalabalık bölgelerden uzak durulması ve olası bir terör saldırısına karşı dikkatli olunması için çağrıda bulundu.
Dikkatli olunması gereken iİller arasında Tunceli, Diyarbakır, Kilis, Hatay, Şırnak, Hakkari, İstanbul ve İzmir yer aldı.

Bakanlık, terör gruplarının Türkiye’de saldırı girişiminde bulunma olasılığının 'çok muhtemel' olduğu konusunda da uyarıda bulundu.

Zelenskiy, Erdoğan'a minnettar! Erdoğan'ın başarılı savaş politikası Zelenskiy, Erdoğan'a minnettar! Erdoğan'ın başarılı savaş politikası

İngiltere Dışişleri Bakanlığı tarafından paylaşılan açıklama metninde, “Durum, şu an daha önceye göre daha sakin. Ancak Türkiye’de Temmuz 2016’daki darbe girişiminin etkisi hala hissediliyor. Bazı kısıtlamalar devam etse de, darbe girişiminin ardından uygulanan olağanüstü hal kaldırıldı” ifadelerine yer verildi.

Ülkenin güneydoğusunun yanısıra en kalabalık şehirler İstanbul ve Ankara’nın da tehlikede olabileceği belirtildi.