Zorlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 7 yıl önce Genel Başkan Meral Akşener'e yönelik başlatılan sözde bir soruşturmayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 22 Ağustos'ta takipsizlik kararı verdiğini hatırlattı.

Bu soruşturmanın PKK'lı olduğu anlaşılan bir gizli tanığın yalan ve iftiralarıyla başlatıldığının ortaya çıktığını belirten Zorlu, söz konusu kişi hakkında 6 Şubat 2016 tarihli terör suçu sebebiyle Cizre 2. Ağır Ceza Mahkemesince PKK üyeliğinden terör soruşturması başlatıldığını, "Yağmur" kod adlı bu kişinin, Akşener ile ilgili ifade verdikten 28 gün sonra bırakılıp, yaklaşık 7 ay sonra da beraat ettiğini dile getirdi.

YEREL SEÇİMLERDE İTTİFAK OLACAK MI?

CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, canlı yayında soruları yanıtladı CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, canlı yayında soruları yanıtladı

Yerel seçimlerde hukuken ittifak diye bir şey olmadığını dile getiren Zorlu, şöyle devam etti:

"Demokrasi diye bir şey var, çoğulculuk diye bir şey var. Bu ülkede kardeşlik hukuku diye bir şey var. İnsanları düşmanlaştırmaktan yorulmadınız mı hala? Bizim isyanımız bunadır, bizim çağrımız bunu düzeltmeye yöneliktir. Eğer böyle bakacak olursak, bir süre sonra nereye gidecek bu ülke biliyor musunuz? Apartman yönetimlerinde, kooperatiflerde, bilumum her yerde ittifak kurmak için bir çağrı oluşacak. Böyle bir siyaset olamaz. Buna artık bir 'dur' demeliyiz. Biz zaten özünden beri, bu sistemin milletimize getirdiği bu dayatmanın karşısında olduk ve bu tutarlılık içerisinde de bu çağrıda bulunduk. Biz, bu çağrının kendi adımıza yerine getirmenin gayesi ve hedefi içerisinde olacağız."

"KENDİ ADAYLARIMIZI ÇIKARACAĞIZ"

Zorlu, 2019 yerel seçimlerindeki başarının ortaya çıkışında İYİ Parti'nin büyük bir çabası olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu:

"Orada bir iş birliği kurulması bizim teklifimizdi. Dolayısıyla biz o zaman o sorumluluktan, milletimizin talebinden kaçmadık ve bugünkü görüntü ortaya çıktı ancak şimdi özellikle bazı siyasi partilerin İstanbul ve Ankara'da bazı hedefleri olduğu için bu konuyu çokça köpürtüyorlar, gündeme getirilmesini, gündemde kalmasını istiyorlar ama biz çok net bir şey koyduk ortaya. Biz şu anda kendi adaylarımızı çıkaracağız. Bunun hazırlık ve çabası içerisindeyiz. Çok kısa bir sürede de inşallah bu hazırlıklarımızı tamamladığımızda milletimizle bunun bilgisini paylaşacağız."

Zorlu, Akşener'in eylül ayının ortası gibi bütün illerde teşkilatlarla bir araya geleceğini söyledi.