ABD Başkanı Joe Biden Başkanlık kampanyası çerçevesinde Wisconsin'de düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulundu.

Joe Biden, Donald Trump'la canlı yayın tartışmasının ardından çok sayıda spekülasyon yapıldığını dile getirerek, "Biden ne yapacak diye soruyorlar. İşte size söylüyorum. Seçim yarışından çekilmeyeceğim ve kazanacağım." diye konuştu.

Biden, bazılarının insanların verdiği oyları umursamayarak kendisinin seçim yarışından çekilmesini istediğini bildirdi.

Bir gafa daha imza atan Biden, "Trump'ı 2020'de yeneceğim." dedi.

"TRUMP'I YENMEK İÇİN DE ÇOK YAŞLI DEĞİLİM" 

Yere düşünce kalkması gerektiğini bildiğini ifade eden Biden, "190 dakikalık bir münazaranın 3,5 yıllık yapılan işleri silmesine izin vermem." dedi.

Biden, yaşıyla ilgili eleştirilere de "Başkanlık döneminde başarılar ele ederken çok yaşlı değildim." diyerek yanıt verdi.

"Trump'ı yenmek için de çok yaşlı değilim." diyen Biden, Trump'ın "en büyük yalancı ve en büyük tehdit" olduğunu dile getirdi.

Biden, "Trump sadece hükümlü bir suçlu değil, aynı zamanda tek başına bir suç dalgası." ifadelerine yer verdi.

Münazara gecesi ne olduğunun sorulması üzerine Biden, "Çok hastaydım, kendimi çok kötü hissediyordum." diye konuştu.

Biden, kötü bir gece geçirdiğini belirterek, "Trump mikrofonu bile kapalıyken bağırıyordu. Bu da benim dikkatimi dağıttı. Sorun sadece bu değildi ama çok kontrol sağlayamadım." yorumunda bulundu.

Münazarayı tekrar seyredip seyretmediğine yönelik ise Biden, "Yok, sanırım izlemedim." yanıtını verdi.

SADECE TANRI ONU ÇEKİLMEYE İKNA EDEBİLİR

Anketlerde geride olmasına dair ise Biden, "Ben anketlere inanmıyorum." dedi.

Biden, kimsenin kendisinden başkan olmak için daha kalifiye olmadığını savunarak, "Trump'ı yenmek için en kalifiye kişi benim." ifadelerine yer verdi.

Kendisini 4 yıl daha başkan olarak görüp görmediğine ilişkin bir soruya çok net ifadelerle cevap vermeyen Biden, NATO'yu bir araya getireceğini vurgulayarak, "Ben Putin'i indiren adamım." dedi.

Kendisini eleştirenlerin sorulması üzerine ise Biden, bahsi geçen kişilerin "neden bahsettiğini" bilmediğini ifade etti.

İsrail'den El-Mevasi'ye saldırı: 'Güvenli' olduğunu iddia etmişti İsrail'den El-Mevasi'ye saldırı: 'Güvenli' olduğunu iddia etmişti

Biden, seçim yarışından çekilmeyeceğini tekrarlayarak, sadece Tanrı'nın onu çekilmeye ikna edebileceğini söyledi.

"BEN DÜNYAYI YÖNETİYORUM"

Zihinsel sağlığını ölçmek için bir muayeneyi kabul edip etmeyeceğini cevaplamaktan kaçınan Biden, "Her gün yaptıklarımla ben zaten muayeneden geçiyorum." dedi.

Biden, sadece seçim kampanyası yürütmediğini belirterek, "Ben dünyayı yönetiyorum. Mübalağa gibi gelebilir ancak değil, biz dünyanın merkezindeki ülkeyiz." ifadelerini kullandı.

Editör: Yudum İmal