DİPLOMASİ TRAFİĞİ ÖNCESİ SON GELİŞMELER
Rusya-Ukrayna savaşı ve etkileri ile Karadeniz Tahıl Koridoru, Kabine'nin önemli başlıkları arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı, 9-11 Eylül tarihleri arasında Hindistan'da yapılacak G-20 liderler zirvesi ile 17-21 Eylül'de ABD'nin New York kentinde düzenlenecek BM Genel Kurulu hazırlıklarının da değerlendirilmesi bekleniyor.

EKONOMİYLE HAKKINDA KRİTİK DAKİKALAR
Türkiye'ye yabancı yatırımcıların gelmesi için izlenecek yol haritası ve enflasyona karşı ek tedbirler masada görüşülecek. Konutta, ikinci el otomobillerde yüksek fiyatların da toplantıda gündeme geleceği söylendi.

KANDİL'E HAVA HAREKATININ SONUÇLARI
Geçen hafta Irak'ın kuzeyindeki stratejik noktalar Kandil ve Asos'a TSK hava harekâtı düzenlemişti. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler kritik hedeflerin imha edildiği harekâta ilişkin Kabine'ye brifing verecek.

Türkiye İHA'ları deneme uçuşunda Türkiye İHA'ları deneme uçuşunda

KAÇAK GÖÇMENLERİN SINIR DIŞI EDİLMESİ
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın düzensiz göçe karşı son dönemde yoğunlaşan çalışmalar, alınan tedbirler ve sınır dışı edilen düzensiz göçmenlere ilişkin son rakamları paylaşacağı belirtiliyor.

DEPREM BÖLGESİNDE SON DURUM DA MASADA
Yeni dönemde hükümetin ilk amaçları arasında yer alan deprem bölgesinde afet konutlarının hızlandırılması ve bölgenin geliştirilmesi görüşülecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin konutların yapımında gelinen son aşamaya dair Kabine'yi bilgilendirmesi bekleniyor.

KABİNE TOPLANIYOR

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplanacak. Kabine'nin ana maddeleri arasında Rusya ile tahıl koridoru görüşmeleri, ekonomik gelişmeler, Kandil operasyonu, kaçak göçmenlerin sınır dışı edilmesi ve deprem konutları var.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün Beştepe'de Kabine toplantısına başkanlık edecek. Toplantıda iç ve dış politikadaki gelişmeler ile ekonomi yine sıcak başlıklar olacak. Dün Soçi'de Rusya lideri Putin ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan'daki G-20 zirvesine gidecek, ardından da ABD'de BM Genel Kurulu'na katılacak. Tüm bu diploması trafiği Kabine gündeminin ilk maddesi olacak.