Taşeron Belediye İşçileri Birliği'nden (TABİB) ilave tediye ve norm kadro açıklaması! Taşeron Belediye İşçileri Birliği'nden (TABİB) ilave tediye ve norm kadro açıklaması!

Yüz binlerce işçi ve ailesini yakından ilgilendiren taşerona kadro konusu gündemden hiç düşmüyor. Seçim öncesi verilen vaatlerin başında gelen ve uzun zamandır çözüme kavuşturulmayı bekleyen taşerona kadro meselesi yüz binlerce vatandaşı maddi ve manevi olumsuz etkiliyor. 

Çalışma şartlarından memnun olmayan, geçim sıkıntısı yaşayan taşeron işçileri kadroya geçerek derin bir nefes almayı bekliyor. Yetkililere seslerini duyurmak adına sık sık sosyal medyada etkinlik düzenleyen kadro bekleyen taşeronlar gündeme damga vurdu.

Birçok farklı kurumda taşeron olarak çalışan işçiler kadroya geçmek için tek yürek oldu. X'te (Twitter) bir araya gelen işçiler yaşadıkları mağduriyetleri anlatarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi. Bir an önce kadro verilmesini talep ettiler. Binlerce taşeron işçinin katıldığı etklinlik kısa sürede ülke gündeminde yerini aldı. 

Taşeron, KİT ve belediye şirket işçilerine kadro... 2. Torba Yasa'da neler var?

Torba Yasa'nın hazırlıkları devam ederken kulislerden elde edilen bilgilere göre taşerona kadro meselesi Torba Yasa ile çözüme kavuşacak. Kadro ve özlük hakları için mücadele eden taşeron, KİT ve belediye şirket işçilerinin mağduriyetlerinin yerel seçimlerden önce Torba Yasa ile çözüme kavuşması bekleniyor. 

Haberin detaylarını okumak için tıklayınız.