İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı koordinesinde göçmen kaçakçılığına ilişkin "Kalkan-13" operasyonlarının düzenlendiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya'dan “Ahmet’im, Mehmet’im, Şehitlerim” belgeseli paylaşımı Bakan Yerlikaya'dan “Ahmet’im, Mehmet’im, Şehitlerim” belgeseli paylaşımı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucunda, İran üzerinden düzensiz göçmenleri Türkiye'ye sokmaya çalışan kişilerin hesap incelemelerinde 10 milyon liranın üzerine hesap hareketliliği belirlendi öğrenildi.

Yapılan operasyonlarda, 42 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve 333 düzensiz göçmen yakalandı.

GÖÇMENLER İL GÖÇ İDARESİNE TESLİM EDİLDİ

Yakalanan düzensiz göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüklerine teslim edildi ve sınır dışı işlemleri başlatıldı. Operasyonlar sonucunda; ruhsatsız tüfeklere, çok sayıda cep telefonu ve simkart ile çok miktarda dövize el konuldu. 

Yerlikaya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığını önlemek için ülkemizin her bölgesinde kararlılıkla sürdürdüğümüz operasyonlarımız aralıksız devam edecek. Ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan göçmen kaçakçılarına asla fırsat vermeyeceğiz. Operasyonları koordine eden valilerimizi, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığını, operasyonları düzenleyen kahraman polisimizi ve Göç İdaresi Başkanlığımızın personelini tebrik ediyorum."

Editör: Yudum İmal