Bursa'nın Osmangazi ilçesi Kükürtlü Mahallesi Mutlular Caddesi'nde bir apartmanda kapıcılık yaptığı öğrenilen Mustafa Demirel'den (60) yakınları bir süre haber alamadı. Apartmanın altındaki depoda kaldığı iddia edilen Mustafa Demirel'in yakınları durumunu merak ederek olay yerine geldi. Demirel'i yerde kanlar içinde gören yakınları durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Kısa sürede apartmana sağlık ekipleriyle polis sevk edildi. Mustafa Demirel'in vücudunun farklı yerlerinden silahla vurularak öldürüldüğü ve olayın birkaç gün önce gerçekleştirilmiş olabileceği iddia edildi.

Olay yerine gelen Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri, Mustafa Demirel'in baş ve sırt kısmından pompalı tüfekle 3 el ateş edilerek öldürüldüğünü belirledi. Polis olaydan sonra babası hakkında kayıp ihbarında bulunan Hakan Demirel'in (32) ifadesine başvurdu. Babasının tarihi eser paylaşımı konusunda kavgalı olduğunu söyleyerek, babasının evindetüfek olduğunu söyledi. Babasının yanından ayrıldıktan sonra kendisine mesaj atıp kredi katından alışveriş yapmak için izin istediğini de belirten Hakan Demirel, polisi kurduğu senaryolarla oyalamaya çalıştı.

CİNAYETİ İŞLEDİĞİNİ KABUL ETTİ

Olayla ilgili soruşturma başlatan ekipler, cinayetin işlendiği pompalı tüfeği olay yerinde bulamayınca soruşturmayı derinleştirdi. Cinayetin ardından bölgedeki güvenlik kamera kayıtlarına bakan ekipler, olayın işlendiği depoya kapıcının küçük oğlundan başka kimsenin girmediğini belirleyince, merhumun oğlu olan Hakan Demirel'i gözaltına aldı. Daha önce verdiği ifadelerin tamamı polis tarafından çürütülen katil zanlısı bir süre sonra cinayeti kendisinin işlediğini itiraf etti.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a saldırı girişimi KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a saldırı girişimi

Bir kız arkadaşı olduğunu, evlenmek istediklerini ancak babasının kız arkadaşı hakkında hoş olmayacak sözler söylediğini anlatan Hakan Demirel, "2021 yılından bu yana devam eden bir ilişkim var. Birkaç kez ayrılıp barıştık. Son 1 senedir görüşüyorduk. O gün kız arkadaşımın yanından ayrıldıktan sonra babamın yanına gittim. Babam ilişkimizi daha önceden biliyordu. Hiçbir zaman onay vermedi. Birlikte yemek yedik. Ben konuyu açıp evlenmek istediğimi söyleyince yine sinirlendi. Küfretmeye başladı. Kız arkadaşım hakkında da ileri geri konuşunca sinirlendim odadan kendisine ait pompalı tüfeği aldım merdivenlerden depo olarak kullanılan üst kattaki odaya çıktığı sırada arkasından ateş ettim. Odanın iç tarafına düştü. Tüfeği saklayıp olay yerinden kaçtım" dedi.

Hakan Demirel, babası hayattaymış gibi kendisine mesaj atarak kredi kartından alışveriş yapmak için izin istediğini belirterek, "Eve geldim, abim babama ulaşamadıklarını söyleyince birlikte telefon ettik. Sonra abimle birlikte babamın kapıcılık yaptığı eve gittik. Kaldığı yere girip kendisini aradık. Abimin aklına depoya bakmak gelmeyince geri döndük. Bu sırada polisi arayarak kayıp ihbarında bulundum. Bir gün sonra abimle olay yerine tekrar geldiğimizde merdivenlerden çıkınca babamın cansız bedenini gördük" dedi. Emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanan Hakan Demirel, çıkışta görüntü alan kameralara "Aşkım seni çok seviyorum" diye seslenip babasını öldürdüğü için çok pişman olduğunu söyledi.

Kaynak:İHA