Okan Buruk yönetimindeki Galatasaray'ın yıldızlarından Kerem Demirbay, açıklamalarda bulundu. Süper Lig'i şampiyon bitiren sarı-kırmızılı takımın yıldızının Fenerbahçe'ye dair itirafı dikkat çekti.

Hoffenheim'de oynadığı dönemde Jürgen Klopp tarafından Liverpool'a transferinin istendiğini belirten Kerem Demirbay, "Hoffenheim'dayken Liverpool beni istedi. Jürgen Klopp beni aradı, İngiltere'ye uçtum. Oturdum, kapı açıldı ve Steven Gerrard geliyor... Titremeye başladım, çok gençtim. Sonra bir eve gittik, Klopp karşıladı beni. 'Büyümüşsün hayvan herif' dedi, böyle takılıyordu benimle. Klopp beni istedi ama iç sesimi dinledim ve Hoffenheim ile uzattım. Benim amacım Almanya'da bir iş adamı olmaktı, çocuklarımı orada büyütmekti" diye konuştu.

Kerem Aktürkoğlu'nun haksızlığa uğradığını belirten Kerem Demirbay, "Kerem Aktürkoğlu haksızlığa uğruyor. Bu çocuğun yaptıkları ortada. Çocuk kaç sezondur neler yaptı. Galatasaray'ı öyle seviyor ki... Taraftarımıza buradan söylüyorum, çocuk seviyor yapmayın kardeşim" dedi.

Fenerbahçe'den transfer teklifi aldığını ve Galatasaray için Bayer Leverkusen ile kavga ettiğini dile getiren Kerem Demirbay, Kafa Sports'a verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı:

"Fenerbahçe'den teklif vardı. Ben Bodrum'dayken Fatih Demireli eşiyle İtalya'ya gitmeyip yanıma gelmiş. Bunu telefonla da yapabilirdi. Çok sevdim kendisini. Anlattı bana her şeyi, o aile ortamını anlattı. Biz çok büyük bir aileyiz. Beni vermek istemedi Leverkusen. Simon Rolfes'e gidip, 'Benim için en önemlisi Galatasaray. Bir yere gidersem sadece Galatasaray'a giderim. Gitmiyorsam da 1 sene oynamam, umurumda değil' dedim. Bana bağırıyor, ben ona 'Sen kimsin?' diyorum. Niye? Galatasaray için. Galatasaray için adamlarla kavga ettim. Aklımda her zaman Türkiye'ye gelmek vardı, çok şükür en büyüğüne geldim."

Süper Kupa'da oynanan Fenerbahçe maçına değinen Kerem Demirbay, "Süper Kupa finaline kalmışız, o kadar insan çalışmış parasını vermiş. Beni bırak, futbolcuları bırak... O insanlara nasıl değer vermezsiniz? Gelip orada oynamadınız! Nedenleri vardır ama beni ilgilendirmez. Ben orada kupayı alıp soyunma odasına gidiyordum yani, çünkü kupa bizimdi. Soyunma odasına gidip ortaya koyacaktım" dedi.

Galatasaray'a transfer olduğu dönemde ortaya çıkan röportajına değinen Kerem Demirbay, "Ben hiçbir zaman 'Fenerbahçeliyim' demedim. Bana Almanca olarak sempatim olan takım soruldu. Ailemiz ağırlıkta Fenerbahçeli olduğu için 'Varsa sempatim Fenerbahçe olabilir ama ben takım tutmuyorum' dedim. Medya o röportajı kırpıp servis etti" açıklamasını yaptı.

Nuri Şahin, 35 yaşında Alman devinin başına geçti Nuri Şahin, 35 yaşında Alman devinin başına geçti

Türkiye Milli Takımı'nda forma giymek istediğini vurgulayan Kerem Demirbay, "Almanya Milli Takımı bana 10 numarayı verdi, gurur verici bir şey. Ama beni üzen bir his var. Üzülüyorum ya Kerem, Barış, Abdülkerim, Kaan, Yunus milli takıma gidince. Ben o formayı giymeyi çok isterdim. O hissi yakalayamadığım için çok canım yanıyor gerçekten. Fatih Hoca'ya çok saygı duyuyorum ve severim. Açıklama yapmayayım. Benim için, Türkiye için oynamak çok önemliydi ama maalesef olmadı. Almanya Milli Takımı'nda oynamış bir oyuncu olarak sırtımda Türkiye haritası vardır. Ben Türk'üm anladınız mı" ifadelerini kullandı.

Mauro Icardi'ye dair soruya Kerem Demirbay, "Mauro Icardi çok sempatik, sıcakkanlı. Ben çok yıldız gördüm ama bu, bizden. Şampiyonluk kutlamasına ben öyle çıkmam mesela ama Mauro çıkar. Ona yakışıyor. Fırlamalık var içinde" cevabını verdi.

Editör: Ali Çetin