EYT düzenlemesinin Resmî Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmesinin ardından aylar geçti. Ancak kapsama dahil edilmeyen staj ve çıraklık mağdurlarının emeklilik yolundaki mücadelesi devam ediyor. Emeklilik sisteminde haksızlık olduğunu belirten staj ve çıraklık mağdurları çocuk yaşta başladıkları çalışma hayatında staj ve çıraklık sigortasının başlangıç sayılmasını isterken uğradıkları bu haksızlığın bir an önce son bulmasını bekliyor. 

Mevcut ekonomik şartlarda geçim sıkıntısı yaşayan staj ve çıraklık mağdurları sigortalarının emeklilikte bağlayıcı sayılmaması nedeniyle emekli olamıyor. Uzun yıllarca çalışan staj ve çıraklık mağdurları emeklilik haklarının resmen gasp edildiğini belirterek adalet istiyor. 

Çok küçük yaşlarda ekmek parası kazanmak için çalışma hayatına atılan stajyer ve çıraklar sigortalarının emeklilikte bağlayıcı sayılmasını ve emeklilikte önlerinde bulunan engellerin kaldırılmasını isteyerek yetkililere seslenmeye devam ediyor. Kocaeli Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Derneği de staj ve çıraklık mağduriyetinin duyulması adına çalışmalar yürütmeye devam ediyor. 

İzmir SÇSM Derneği TBMM'yi ziyaret etti! İzmir SÇSM Derneği TBMM'yi ziyaret etti!

Kocaeli Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Derneği, TBMM'de AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu'na ziyarette bulundu. Staj ve çıraklık mağduriyetinin konuşulduğu ziyarette Katırcıoğlu, Federasyon'un staj ve çıraklık dosyasını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'a bizzat götüreceğini söyledi.

Kocaeli Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Derneği, görüşmenin ardından AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu'nun, konu hakkında Kocaeli Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Derneği'ne geri dönüş yaparak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın mağduriyet için geniş kapsamlı bir çalışma yürüttüklerini ve çözüm bulmaya çalıştıklarını söylediğini belirtti. 

Meslek kodu mağdurları haklarını istiyor! Meslek kodu mağdurları haklarını istiyor!

Meclis'te birçok milletvekiline ziyarette bulunan Kocaeli Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Derneği şu paylaşımlarda bulundu: