Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü hakkında çıkan iddialara kurum tarafından yanıt gecikmedi. İşte o açıklama...

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü hakkında çıkan iddialara cevap verdi. Kurumla ilgili bazı sosyal medya hesapları tarafından paylaşılan görüntülerdeki şahısların mülteci oldukları iddialarına ilişkin açıklama yapıldı.

Kılıçdaroğlu'ndan flaş Mersin saldırısı açıklaması: 'Yalan söylediniz' Kılıçdaroğlu'ndan flaş Mersin saldırısı açıklaması: 'Yalan söylediniz'

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Pandemi, deprem, yangın, sel gibi doğal afetlerde vatandaşlarımızın tamamına, müdahale ekipleri personeline, belediyelere, güvenlik güçlerine hizmet vermektedir. Bu yıl ilk defa uygulamaya koyduğumuz 1 Eylül'e kadar devam edecek. Seyahatsever Projesi ile bugün itibariyle 60 bin gencimiz yaz tatillerini kendi evleri olan yurtlarımızda geçirmiştir. Aynı zamanda yurtlarımız, öğrencilerin konaklamadığı günlerde ulusal ve uluslararası genç etkinlikleri için katılımcılara ayrıca tahsis edilmektedir. Bu kapsamda Maltepe Mimar Sinan Öğrenci Yurdu 40 farklı ülkeden gelen gençlerin katılımıyla düzenlenen 4. Uluslararası Gençlik Buluşması için 20 Ağustos 2022 tarihine kadar konaklama noktası olarak belirlenmiştir. Bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntülerde yer alan şahıslar ise yerel kıyafetleriyle seminerlerde konuşmacı olarak yer alan bilim insanları ve katılımcı gençlerden oluşmaktadır. Şahısların mülteci olduklarına ilişkin bilgiler tamamıyla dezenformasyondur. Kamuoyunun bilgilerine sunarız."