İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir genç kızın uyuşturucuyla mücadele hakkında sorduğu soru üzerine yanıt verdi. Akşener'in öfkeli tavrı gündem oldu.

Plajda talihsiz kaza! Rüzgardan uçan şemsiyenin sapı, güneşlenen kadının göğsüne saplandı Plajda talihsiz kaza! Rüzgardan uçan şemsiyenin sapı, güneşlenen kadının göğsüne saplandı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yalova’da esnafları ziyaret etti. Ziyareti sırasında bir gencin uyuşturucu ile mücadeleye yönelik soru sorması üzerine Akşener, genç kıza cevap verdi ve bu cevabını sosyal medya hesabından paylaştı.

Akşener, yaptığı paylaşıma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da etiketleyerek şunları yazdı:

-Bak sayın @RTErdogan sana ulaşamayan Ak Partili kızlarımız bana soruyor: Süleyman Soylu'nun dediğine göre Ak Parti iktidarı, 15 Temmuz 2016'ya kadar uyuşturucuyla mücadele etmemiş. Bu iddia karşısındaki cevabını milletçe, merakla bekliyoruz. Haydi bakalım buyurun, açıklayın.

Videoda ise gençlerin sorusu üzerine Akşener şu yanıtı veriyor:

“Ben Sayın Soylu’nun o tweetlerine cevap vermemiştim. Siz şimdi dürttüğünüz için cevap vereceğim. Sayın Soylu diyor ki, ‘Uyuşturucuyla mücadele 2016, 15 Temmuz sonrası.’ Peki, AK Parti iktidarı 2002’de başladı değil mi? Sayın Cumhurbaşkanımız o zaman Başbakanımız mıydı? Evet. Demek ki bütün o süreç içerisinde katiyetle Sayın Soylu iddiasına göre sevgili yavrucuğum, uyuşturucu mücadelesini bu arkadaşlar yapmamış. Şimdi ben Sayın Cumhurbaşkanına, Sayın Erdoğan’a soruyorum; Süleyman Soylu’nun dedikleri doğru mudur? Captagon’la ilgili mevzuya girin, Google’a sevgili kızlarım. Kimin zamanında olduğunu anlarsınız. O ilgili kişi de şu anda sarayda. Tamam mı canım. Bak hiç bu cevapları vermeyecektim, sordunuz veriyorum şimdi. İyi ki de sordun.”

Bu paylaşım üzerine Akşener'in videoda cevabını yanıtladığı genç kıza karşı tavrı gündem oldu. Akşener'in genç kıza öfkeli bir üslupla yaklaştığı ve kızın da bu üsluptan korktuğu konuşuldu.