2017 yılında boşanma kararı alan Merve Boluğur ve Murat Dalkılıç cephesinde yeni gelişme... Boluğur ve Dalkılıç karşı karşıya geldi.

2015 tarihinde nikah masasına oturduğu şarkıcı Murat Dalkılıç ile 2017'de boşanan oyuncu Merve Boluğur, eski eşi Dalkılıç'a gönderme yaptığı düşünülüyor.

Bir süredir yeni sevgilisiyle mutlu aşk pozlarını sevenleriyle paylaşan Merve Boluğur, yine eski eşiyle gündeme geldi. 1,71 boyundaki şarkıcı Murat Dalkılıç'ın, Boluğur hakkında yaptığı yazılı açıklama gündeme bomba gibi düştü. Dalkılıç, uzun zamandur Boluğur için konuşulanlar hakkında açıklama yaptı. Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Dalkılıç, 

"Bir süredir tüm medya mecralarında eski eşim Merve'nin özgürce, canı nasıl istiyorsa öyle yaşadığı halini toplumla paylaşıyor olmasına hangi hakla "Bu kız delirdi" etiketiyle her gün her saat durmaksızın, her şeyin görünür olduğu mecralarla paylaşırsınız! Muhatabı bunları her gün görüyor hiç mi düşünmüyorsunuz? Asıl sizin bu atıflarınız ile herhangi bir insanın ne kadar üzülerek o hale dönüşebileceğinin farkında değil misiniz? Ne kadar tehlikeli olduğunuzun bir an önce farkına varıp, bu işe bir an evvel son vermenizi tüm kalbimle diliyorum.Bu atıflarınızın benimle olan ilişkisine gelince; ne sular akmış üstünden ki hakikaten şaka yapıyorsunuz diye düşünüyordum ilk zamanlar ama her gün ciddi ciddi yüzlerce nefret dolu mesajlar geldiği için bir açıklama gereği duydum... Hiçbir zaman ne yaparsanız yapın kendimi haklı çıkarmaya çalışmayacağım... Merve ne olursa olsun ailemin soyadını taşıdı. Bizim ayrılma nedenimizi canı isterse bir gün Merve açıklar... Şimdi yüksek müsaadenizle bırakın kendi hayatımızı istediğimiz gibi yaşayalım." dedi.

Bunun üzerine Merve Boluğur da yine Instagram üzerinden bir açıklama paylaştı. Boluğur, açıklamasında Dalkılıç'ın ismini vermese de Dalkılıç'a cevap niteliğinde olduğu düşünüldü.

Boluğur ise açıklamasında;

Sıla Türkoğlu hayalini açıkladı! Sıla Türkoğlu hayalini açıkladı!

"Bugüne kadar kendimi var ettim. El alem ne der diye de yaşamadım. Siz benimle özgür ruhumu konuşacağınıza başka dedikodu malzemesi bulup kendinizi yaşayın. Çünkü 17 yaşımdan beri kimseye yaslanmadım, sevgi ilişkileri yaşayan kadın oldum. Bana yapılan algı operasyonuna ilk defa cevap veriyorum. Çok istesem girip bir diziye başrol oynarım, bunun derdi size mi düştü? Elimin tersiyle kaç kere de ittim ayrıca...

Ya da erkek arkadaşım oluyor fakat nedense hep bir yas tutan kız imajı lanse ediliyor... Ya da içimden geldiği, kimseye zararım dokunmadan hareket edip psikolojik yaftamalar... Affedersin herkes kendi psikolojisinde boğulsun, el alemin ünlü olmaya çalışanları ayrı konuşur... Beni kıskanan herkes konuştu çünkü üzerimden senelerdir." ifadelerine yer verdi.

Sosyal medyada çok konuşulan konu hakkında "Murat Dalkılıç onca yıl neden sustu?, şimdi mi aklına geldi?" şeklinde yorumlar yapıldı.