MetroPOLL Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sencar, Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı aday olması durumunda Erdoğan'ın Mansur Yavaş'ı rahat bir şekilde yenebileceğini söyledi.

Millet ittifakının aday çıkarma karmaşası devam ederken Kemal Kılıçdarooğlu'nun yanı sıra Mansur Yavaş'ta çok fazla dillendirilen isimler arasında yer alıyor. 

Yavaş'ın adaylığı, bu kez de MetroPOLL Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sencar tarafından ele alındı.

Yavaş’ın hem iktidar hem de muhalefet tarafından korunduğunu söyleyen Sencar’ın, “Onu birileri, ‘Birgün belki cumhurbaşkanı yapabiliriz’ diye düşünüyor olabilir.” sözleri dikkat çekici.

Kılıçdaroğlu'ndan o sözlere yanıt: 'Kafandaki tilkiler diline vuruyor Erdoğan' Kılıçdaroğlu'ndan o sözlere yanıt: 'Kafandaki tilkiler diline vuruyor Erdoğan'

"Yavaş, gazetecilerin, vatandaşın karşısına çıkarsa bu halini kaç hafta koruyabilir bilmiyorum"

Medyascope'a konuşan Sencar’ın, son dönemin en çok konuşulan ismi Yavaş hakkındaki değerlendirmeleri şöyle:

"Yavaş eğer siyaset meydanına çıkar, gazetecilerin, vatandaşın karşısına çıkarsa bu halini kaç hafta koruyabilir bilmiyorum. Hatırlarsanız Van’da bir etkinliğe katılmıştı. Demirtaş’ın özgür bırakılması hakkında ‘İnşallah’ dedi ve özür diledi. Böyle ağzından da çıkabilir, diyebilir… Perişan ettiler onu.

"Erdoğan onu çok kısa bir sürede perişan eder"

Yavaş, belediye başkanlığında son derece dürüst ve çalışkan bir adam. Ama Yavaş, Erdoğan’ın karşısına çıkarsa, Erdoğan onu çok kısa bir sürede perişan eder. Devletin tüm arşivleri Erdoğan’ın emrinde."