Motorine indirim var mı? diye soran araç sahipleri cevap arıyor. Brent petrol fiyatındaki düşüş ülkemizdeki akaryakıta olumlu yansımaya devam ediyor. Son gelişmeye göre motorine büyük bir indirim bekleniyor. Motorin indirimi ne zaman geçerli olacak ve litrede ne kadar indirim yapılacak? İşte motorin indiriminin ayrıntıları...

Motorine indirim geliyor mu? sorusu son günlerde çokça sorulmaya başlandı. Brent petrol fiyatlarındaki düşüş sürüyor. Ülkemizde yüksek seyreden akaryakıt fiyatları başta araç sahipleri olmak üzere tüm vatandaşların hayatını olumsuz etkiledi. 

Son dakika... Asgari ücret için yeni rakam Son dakika... Asgari ücret için yeni rakam

Motorine indirim var mı? diye soranlar yeni gelişmenin ayrıntılarını merak ediyor. Son gelişmeye göre, sektör kaynaklarından alınan bilgi ışığında dünyada petrol fiyatlarındaki düşüşün olumlu gelişmesi akaryakıtta motorin indirimi olarak yansıyacak.

Buna göre motorine 2 lira 25 kuruş indirim gelmesi ve bu indirimin pazartesi gününden itibaren geçerli olması bekleniyor. Böylece 3 büyükşehirde motorinin litre fiyatı 22 lira seviyesine inmiş olacak.

MOTORİN FİYATLARI NE KADAR?

Güncel motorin fiyatları şöyle:

İstanbul - 24.83 TL

Ankara - 24.92 TL

İzmir - 24.94 TL

İndirimin geçerli olmasıyla motorinin litresi İstanbul'da 22,58 TL, Ankara'da 22,71 TL ile İzmir'de ise 22,69 TL'den satışa sunulacak.