YÖK Başkanı Erol Özvar: "Üniversiteler bir yıl uzaktan eğitim yapabilecek" YÖK Başkanı Erol Özvar: "Üniversiteler bir yıl uzaktan eğitim yapabilecek"

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 yılı Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği Takvimi'ni yayınlamaması tepkilere yol açtı. Alan değişikliği başvurusu yapacak öğretmenler uzun süredir bekletiliyor. 2022-2023 yılı eğitim öğretim yılının neredeyse sonuna gelinmişken alan değişikliği başvurusunda bulunmak isteyen öğretmenler Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği Takvimi'ni yayınlamasını bekliyor.

Uzun süredir bekletilen öğretmenler daha fazla mağdur edilmek istemiyor. Alan değişikliği yaparak kariyerlerine yön vermek isteyen öğretmenler Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği Takvimi'nin yayınlanmamasıyla daha fazla bekletilmek istemiyor.

Alan değişikliğinin KPSS puanı ile yapılacağı tartışılırken hiç yapılmayacağı iddiası da uzun süredir Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği Takvimi'ni yayınlamasını bekleyen öğretmenlerin tepkisini çekti.

Twitter başta olmak üzere birçok mecrada yetkililere seslenen öğretmenler MEB'den Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği hakkında detaylı bir açıklama yapılmasını talep ediyor. 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin iddiası gündeme bomba gibi düşerken uzun zamandır Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği Takvimi'nin yayınlanmasını bekleyen öğretmenlerin de tepkisi çığ gibi büyüyor.