Her yaştan insanda görülebilen saç dökülmesinin birçok nedeni olabilir. Gerek genetik faktörlerden kaynaklı olsun gerek dengesiz ve sağlıksız bir yaşamdan dolayı olsun saç dökülmesini azaltmanın mutlaka çözümleri mevcut. Sizler için derledik. İşte saç dökülmesini önlemenin 7 yolu..

1-Sağlıklı saçlar, sağlıklı beslenme ile mümkün. Sağlıklı saçlara kavuşmanın en etkili ve basit yollarından biri olan beslenmenize mutlaka dikkat edin.

2-Saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Kafa derisindeki doğal yağlara zarar veren sıcak sudan kaçınarak saçlarınızı ılık suyla veya soğuk suyla yıkamayı deneyin.

3-Saçlarınızı ısıya ve zararlı kimyasallara karşı koruyun. Zararlı kimyasallar saçlarımızın güçsüzleşmesine ve zaman içinde koparak dökülmesine neden olur.

4-Saç derinize masaj yapın. Saç derinize dairesel hareketlere hafif basınç uygulamanız yeterli. Bu esnada dilerseniz saç derisine sürülebilen serumlardan da yararlanabilirsiniz.

Sağlıklı Yaş Alma Merkezleri tüm illerde yaygınlaştırılacak! Sağlıklı Yaş Alma Merkezleri tüm illerde yaygınlaştırılacak!

5-Düzenli egzersiz yapın. Hem stresinizi azaltabilir hem de daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

6-Saç tipinize göre özel ürün kullanın. Saçınıza uygun bitkisel ve besleyici yağlar çok faydalı olacaktır.

7-Stresten uzak durun.