Ankara'da uğradığı hain suikast sonucunda katledilen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in dayısı Halil İbrahim Bozkurt, yeğeninin katillerinin Meclis’te olduğu iddiasında bulundu. Bozkurt, Sinan Ateş'in öldürülme nedeni için ise çarpıçı bir açıklamada bulunarak ''Gelecekte MHP içerisinde daha güçlü kılınmaması adına" ifadelerini kullandı. Dayı Bozkurt, "Bizim evladımızın katili Meclis’tedir. Bunu Türkiye de biliyor. Orası onlara kalmayacak, onlara dar olacak.'' dedi.

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile Çankaya ilçesi Çukurambar'da bulunan Kızılırmak Mahallesi'nde 30 Aralık'ta bir binadan çıktıkları sırada, motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Saldırıda Bozkurt omzundan yaralanırken, Ateş hayatını kaybetmişti.

MHP’de daha önce yöneticilik yapan Sinan Ateş'in dayısı Halil İbrahim Bozkurt’a göre yeğeni, partide güçlenmemesi için katledildi.

ERDOĞAN MİTİNGİNDE SİNAN ATEŞ PANKARTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitinginde Sinan Ateş’in ailesi ve yakınları pankart açarak adalet istedi. Korumaların müdahale ettiği aile, olay çözülmezse sandığa gitmeyeceğini söyledi.

Nevşin Mengü’nün YouTube kanalına konuşan Ateş’in dayısı Bozkurt’sa sert eleştiriler yöneltirken dikkat çeken iddiaları da gündeme getirdi.

"CİNAYET ÇÖZÜLMEZSE SANDIĞA GİTMEYECEĞİZ"

İmamoğlu'ndan Sinan Ateş'in ailesine ziyaret İmamoğlu'ndan Sinan Ateş'in ailesine ziyaret

Bozkurt’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

''Biz uzun yıllar ‘cumhur ittifakı’na destek vermiş bir aileyiz. Ama biz bugün itibarıyla gördük ki bizim verdiğimiz desteklerin hiçbir anlamı ve önemi yokmuş.

En az 100 bin kişiye hükmedecek siyasi gücümüz var. Eğer seçime kadar bu konu üzerinde -özellikle cumhurbaşkanımız- bir irade göstermezse biz rahmetli Sinan Ateş’in dostları ve akrabaları olarak sandığa gitmeyeceğiz.

Biz bir nebze olsun cumhurbaşkanımızdan adalet istemek için oraya gelmiştik. Ama açılan bir atkıya (Sinan Ateş yazılı) bile tahammül edemediler. Dolayısıyla biz bu saatten sonra sahibimizin Allah’tan başka kimsenin olmadığına inanıyoruz.

Cumhurbaşkanımızdan ciddi manada bir beklentimiz söz konusu ama bu beklentimiz de bugün itibarıyla yok oldu, gitti.

Sinan Ateş’in güpegündüz Ankara’nın göbeğinde katledilmesini dağlar, taşlar duydu; sayın cumhurbaşkanımız mı duymuyor.

Sayın Adalet Bakanı'mız (Bekir Bozdağ) konuşuyor. Hatta tehdit edercesine konuşuyor… Bunları biz kabul etmiyoruz.

"ERDOĞAN ARAMADI, DANIŞMANI ARADI..."

Sayın cumhurbaşkanı'mızın aileyi aradığına yönelik basında bilgiler geçmiş olsa da sayın cumhurbaşkanımızın danışmanı arayıp konuyla ilgileneceklerini söylediler.

Malum atanan savcının siyasi rengi bellidir. Bunu hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Biz Türk yargısına ve adaletine güveniyoruz ama şekli rengi düpedüz açık, tarafı belli olan bir savcının da bu davanın üzerinde bir hükmü olmasını kabul etmiyoruz.

SİNAN ATEŞ NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ?

(‘Sinan Ateş neden öldürüldü’ sorusu üzerine) Gelecekte Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde daha güçlü kılınmaması adına bir nedenden dolayı olduğunu düşünüyoruz ve biliyoruz da böyledir.

Hala kamuoyunda katilleriyle alakalı, ‘Bulunamadı’ falan… Herkesin bildiği bir sır. Şurada sokakta kime sorsanız, ‘Sinan Ateş’in katilleri kimdir’ diye; bunu herkes bilir.

Bizim evladımızın katili Meclis’tedir. Bunu Türkiye’de biliyor. Orası onlara kalmayacak, onlara dar olacak.

Ama cumhurbaşkanımız, hiç bizlere ihtiyaç bırakmadan yüce Türk adaleti gereğini gerektiği şekilde yapıp yüreklerimize su serpeceğine yürekten inanıyorum.''

NE OLMUŞTU?

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık günü Ankara'nın Çukurambar semtinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Cinayete ilişkin soruşturmada MHP İstanbul İl Yöneticisi Ufuk Köktürk, tetikçiyi İstanbul'dan Ankara’ya getiren iki özel harekat polisi ile "Dodo" lakaplı Doğukan Çep'in arasında bulunduğu 13 şüpheli tutuklanmıştı. Cinayetin tetikçisi olduğu öne sürülen Eray Özyağcı ise aradan geçen zamana karşın yakalanamadı.