Cumhurbaşkanı Erdoğan G-7 Liderler Zirvesi için İtalya'ya gitti Cumhurbaşkanı Erdoğan G-7 Liderler Zirvesi için İtalya'ya gitti

Sinan Oğan, Türkiye İttifakı Partisi Mersin İl Başkanlığı'nın açılışında konuşma yaptı.

Seçimlere dair açıklamalarda bulunan Sinan Oğan, “Bugün gördük ki Altılı Masa, Türkiye'yi yönetme iktidarında değilmiş. Net bir şekilde görüyoruz ki, eğer biz Altılı Masa adayını destekleseydik ve cumhurbaşkanı seçtirseydik, Türkiye bugünlerde yeniden seçimi konuşuyor olacaktı. Türk ekonomisinde kriz olacaktı, Türkiye'de siyasal kavga giderek derinleşecekti” dedi.

Oğan ayrıca, “İnşallah 2028'de sağın ortak adayı olacağım. Türk sağını birleştiren bir lider olarak Türkiye'yi yönetecek bir isim olma hedefim var” ifadelerine yer verdi.

Açılışa 48 kişi katılım gösterdi.

NELER OLMUŞTU?

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk turda Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olan Sinan Oğan, seçimden önce “Cehennemin kapılarını kapatacağız” demişti.

İkinci tura kalan seçimde vatandaşlar tarafından Millet İttifakı'nı desteklemesi beklenirken, Cumhur İttifakı’nın adayı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklediğini açıklamıştı.

Kaynak: Gerçek Gündem