MSB açıkladı; Türkiye, Suriye'nin kuzeyindeki 5 YPG/PKK teröristini etkisiz hale getirdi.

Melih Gökçek'ten gaf: '6 milyar dolarlık jelibon rezervi bulunmuş' Melih Gökçek'ten gaf: '6 milyar dolarlık jelibon rezervi bulunmuş'

Milli Savunma Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada, Türk kuvvetlerinin Suriye'nin kuzeyindeki beş YPG/PKK teröristini "etkisiz hale getirdiğini" söyledi.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, teröristlerin Türk terörle mücadele Harekatı Barış Pınarı bölgesine saldırı planlarken hedef alındığı belirtildi.

Türk makamları "etkisiz hale getirmek" terimini söz konusu teröristlerin teslim olduklarını, öldürüldüklerini veya yakalandıklarını ima etmek için kullanıyor.

Ankara, 2016'dan bu yana terör koridoru oluşumunu önlemek ve bölge sakinlerinin barışçıl yerleşimini sağlamak için kuzey Suriye'deki sınırında üç başarılı terörle mücadele operasyonu başlattı: Fırat Kalkanı (2016) , Zeytin Dalı (2018) ve Barış Bahar (2019) .

Türkiye'ye yönelik 35 yılı aşkın terör kampanyasında , Türkiye , ABD ve AB tarafından terör örgütü listesine alınan PKK, aralarında kadın, çocuk ve bebeklerin de bulunduğu 40.000'den fazla insanın ölümünden sorumlu. YPG, PKK'nın Suriye koludur.

Kaynak: ANews'tir.