Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamaya göre, bugünden itibaren hava sıcaklıkları düşeceğine yağışlarla birlikte tüm yurtta hissedilir derecede azalacağını duyurdu.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları bugün itibarıyla yerine sağanak yağış bırakacağı tahmin ediliyor. Yapılan açıklamada ülkenin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve az bulutlu; İstanbul, Yalova, Bursa ve Manisa civarlarının yerel bölgelerinde sağanak ve gök gürültülü yağış beklendiği ifade edildi.

PROF. DR. ŞEN: MARMARA'YA YAĞIŞ PERŞEMBE GÜNÜ GELİYOR

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, "Marmara, İç Ege, İç Anadolu ve Karadeniz'de sıcaklık hissedilen derecede azalıyor. İstanbul 22, Ankara 26, Kastamonu 23, Trabzon 25 derece. Bugün yağış Karadeniz kıyısında. Salı, çarşamba da böyle. Perşembeden itibaren yağış Marmara dahil Anadolu'da etkili. Sıcaklık daha da azalıyor" mesajını paylaştı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre;

Sıcaklıklar daha da düşecek! Hem soğuk hem de yağmurlu Sıcaklıklar daha da düşecek! Hem soğuk hem de yağmurlu

'Son günlerde yurt genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde yağışsız bir hava etkili olmaktadır. Ancak sıcaklıkların, yarın (19.09.2022 Pazartesi) kuzey kesimlerden (Marmara, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi) başlamak üzere kademeli olarak düşerek, hafta ortasından itibaren yağışlarla birlikte tüm yurtta hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normallerinin altına gerileyeceği tahmin ediliyor.'