Ferrari takım patronu Frederic Vasseur, görüşmelere planlanandan daha geç başlamış olunsa da, 2025 sezonu için sürücü konusunu çözmek istediklerini açıklamıştı. Charles Leclerc ile yapılan anlaşma kısa süre önce resmiyet kazandı fakat Carlos Sainz ile yapılan görüşmeler yavaşladı.

Formu1a.uno'ya göre bu gecikmenin ardında Frederic Vasseur ve John Elkann'ın Lewis Hamilton'ı Marnaello'ya getirme fikri yatıyor.

Hamilton, Mercedes'le 1+1 yıllık anlaşma imzalamıştı. Bu da onu opsiyonunu kullanmaması halinde 2024 sonrası için boşa çıkarıyor.

Ferrari yönetimi, İngiliz pilot ile anlaşmak ve böylece Sebastian Vettel'in vedasının ardından ilk kez  Maranello'ya dünya şampiyonu olmuş bir pilot geri getirmek istiyor. Görüşmeler doğrudan Ferrari başkanı John Elkann ile yapılıyor ve bu da hamlenin gerçekleşmesini kolaylaştıracak gibi görünüyor. Giuliano Duchessa & Piergiuseppe Donadoni imzalı habere göre "her şey yolunda giderse" önümüzdeki birkaç gün içinde bu yankı uyandıran duyurunun yapılması planlanıyor.

Süper Lig'de 28. hafta yarın başlıyor! Süper Lig'de 28. hafta yarın başlıyor!

Bu karar ile Ferrari, yeni sezona gelecek için net bir yol haritası çizerek girecek.