20 yılı aşan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili kördüğüm geçtiğimiz aylarda çözüme kavuştu. Ancak geride bir çok mağduriyet bırakıldı. Bunlardan biri de Sosyal Güvenlik Kurumu'nda (SGK) çırak ve stajyer kaydı olanlardır. EYT kapsamına dahil edilmeyen staj mağdurlar seslerini duyurmak miting, sosyal medya olmak üzere çeşitli yollar izlemiştir. 

Çıraklar ve stajyerler konusuna ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin “Bunlar bir çalışan değil, öğrencidirler” diyerek kapıyı kapatmıştı.

İşsiz kalmak istemeyen TYP işçilerine müjdeli haber gelecek mi? İşsiz kalmak istemeyen TYP işçilerine müjdeli haber gelecek mi?

Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da düzenlediği miting esnasında; "Biz ülkemizdeki tüm organize sanayi bölgelerinde mesleki eğitim okullarını zaten kurduk. " demesi üzerine staj ve çıraklık mağdurlarından tepki gecikmedi.

İşçi Haber'e tepkisini aktaran bir staj mağduru şu sözler söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Konya mitinginde stajın SSK başlangıcı saydıkları yönünde bir açıklama yapıyor. Ama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin sigortayı başlangıç olarak saymiyor.