Çıraklık mağdurlarına müjdeli haber! Emekli olabiliyorlar... Çıraklık mağdurlarına müjdeli haber! Emekli olabiliyorlar...

Mesai arkadaşlarıyla ayrımsız ve şartsız aynı haklardan yararlanmayı isteyen belediye şirket işçileri, istihdam koşullarının iyileştirilmesi için yetkililere seslenmeye devam ediyor. Daha önce açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Toplu sözleşme, iş kanunu, toplu sözleşme kanunu, sendika kanunu gibi bütün çalışma hayatının yasal mevzuatında köklü bir reforma ihtiyaç var. Onunla ilgili de bütün hazırlıkları yaptık. Bir akademi kurulu kurduk. Çalışmayı önümüzdeki dönemde onu hayata geçireceğiz" demişti.

"Kamu hizmeti, piyasanın işleyişine terk edilemez"

2018 yılında çıkan 696 sayılı KHK ile taşeron şirketlerden belediye şirketlerine geçirilen ancak kadrolu olmanın avantajlarından faydalanamayan belediye şirket işçileri, taleplerini yeniledi. (TABİB) Taşeron Belediye İşçileri Birliği , "Kamu hizmeti, piyasanın işleyişine terk edilemez." diyerek belediye şirket işçilerine norm kadro statüsü verilerek hakkaniyetin yerine getirilmesini net bir şekilde isteklerini bildirdi.