Kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron olarak çalışan  PTT işçileri konunun çözülmesi için yetkililere sesleniyor. ne zaman kadroya geçecekler, konuya ilişkin açıklama yapıldı mı?

Kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron olarak çalışan PTT işçileri bu çilenin bitmesini istiyorlar. ne zaman kadroya geçecekler, konuya ilişkin açıklama yapıldı mı?

İŞKUR TYP kapsamında personel alacak İŞKUR TYP kapsamında personel alacak

Binlerce insana taşerona kadro verilmezken henüz çözüme kavuşturulmayan PTT taşeron işçilerinin artık sabrı kalmadı. 

Yıllardır, PTT’nin asıl işi olan posta, koli, kargo ,ayrım, dağıtım hizmetlerinde taşeron işçileri  sabah,9/30 saatleri arasında akşam 19/30 ve devamlı araç kullanarak mesleklerini icra ediyorlar. Kadro sınıfında olmadıkları için her hangi bir kaza anında genel masraflar konsusunda destek alamıyorlar. Baştan itibaren PTT’nin asıl kadrolu işçisi sayılıp kadroya alınması gerekiyor. Yapılan bazı işlerin büyük risk taşımasıyla Memurlardan fazla iş yapmalarına rağmen talep ettikleri hakları alamıyorlar. Sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarda seslerini duyuramadıklarını söylüyorlar.

Meclis'in gündemine gelen birçok konunun çözüme kavuşmasının ardından sıranın kendilerinde olduğunu düşüne PTT taşeron işçileri Kabine Toplantısının ana gündem maddesinin kamuda taşeron işçililere kadro olmasını istiyor.

AĞIR İŞLERDE ÇALIŞMALARINA RAĞMEN KADRO VERİLMİYOR

PTT posta ve kargo dağıtım bölümünde çalışan taşeron işçilerin çalıştıkları ağır koşullar vetemel gıda maddelerine sürekli zam yapılmsı ve enflasyonun artışından dolayı ciddi ekonomik sorunlar yaşıyor. temel tüketim maddelerini almakta zorlandıklarından, alım güçlerinin sürekli gerileyerek ve tüm bunlar karşısında ücretlerinin düşüklüğünden yakınıyorlar. 

Çalıştıkları zamanlarda yemek, benzin ve yol ihtiyaçlarını kendileri karşılıyorlar. Aldıkları maaş kendilerine yetmezken gelen zamlarla birlikte maaşalrı her geçen gün eriyor.