Ücretli çalışan milyonlarca insanın vergi yükü ocak ayından beri katlanarak arttı. Vergi dilimlerinin düşük olması sebebiyle gelirinin önemli kısmı kesintiye giden çalışanlar düzenleme talep ediyor. Konuyla ilgili Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay da gelir vergisinin tekrar düzenlenmesini istedi. Atalay, "Bu sürdürülebilir bir şey değil." ifadesini kullandı.

Sedat Peker'in eşi Özge Peker'den "Sabırlı olun, iyi şeyler hemen olmuyor" açıklaması Sedat Peker'in eşi Özge Peker'den "Sabırlı olun, iyi şeyler hemen olmuyor" açıklaması

Vergi dilimlerinin düşük tutulmasından ötürü ücretli çalışanların maaşlarının yüzde 30'u kesintilere gidiyor. Hemen hemen işverenlerle aynı oranda vergi ödemek durumuna tabi tutulan çalışanlar ise vergi dilimlerinin yükseltilmesini talep ediyor. Türk-iş Genel Başkanı Ergün Atalay da gelir vergisinde düzenleme talep etti.

Türk-İş Genel Merkezi'nde düzenlenen "Kadın Çalışmaları Toplantısı"nın açılışında konuşan Atalay yaptığı açıklamada "Mesela 10 bin lira ücret alan bir işçide, ocak ayında 630 lira vergi kesintisi yapılırken, eylül-ekim aylarında ücretinde 1900 liraya yakın kesinti yapılıyor. Bu sürdürülebilir bir şey değil. İşçiye ocak ayında verilen ücret aralık ayında da verilmeli" dedi.