Kamu kurumlarında çalışan binlerce uzman çavuş kamuya hizmet eden her kesime verilen güvencenin uzman çavuşlara da verilmesini talep ediyor.

Askerlik borçlanması mağduru memurlar haklarını arıyor! Askerlik borçlanması mağduru memurlar haklarını arıyor!

Kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan binlerce personel kadro hakkına kavuştu. Ancak sözleşmeli olarak çalışan Uzman çavuşlar bu haktan yararlanamadı.

Seçimlerden önce TBMM'de uzman çavuşlara kadro önergesi görüşüldü. Genel kurula gelen kanun teklifinde söz alan milletvekilleri, konu ile ilgili açıklamalar yaptı. Uzman Erbaş Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifinde imza Murat Bakan'a aitti. Ancak kanun teklifi oy çokluğuyla reddedildi. Teklifin reddedilmesinin ardından bir kez daha hayal kırıklığına uğrayan uzman çavuşlar birçok mecrada mücadele etmeye devam ediyor.

Vatan için en önde savaşan uzman çavuşlar uzun süredir haklarında iyiyleştirme yapılması için mücadele veriyorlar. Kadro ve sosyal güvence isteyen Uzman çavuşlar tepkilerini sosyal medya platformu X'den göstermeye devam ediyor.

"Hak Verilmeyen Biz Kaldık" sloganıyla seslerini duyurmaya çalışan uzman çavuşlar yetkililerden tarafından görülmek istiyorlar.