İran Devrim Muhafızları Komutanı Hüseyin Selami, İsrail’in geçtiğimiz pazartesi günü Suriye’de düzenlediği saldırı sonucu hayatını kaybeden Devrim Muhafızları Ordusu Komutanlarından Said Abyar’ın intikamını alacaklarını ve İsrail’e misliyle karşılık vereceklerini ifade etti.

İran Haber Ajansına göre İsrail, Suriye'nin Halep kentine saldırı düzenledi.

Saldırıda İran Devrim Muhafızları Ordusunda "askeri danışmanı" olarak görev yapan Said Abyar hayatını kaybetti.

Rusya ve Kuzey Kore'den yeni kapsamlı stratejik ortaklık anlaşması: Detaylar neler? Rusya ve Kuzey Kore'den yeni kapsamlı stratejik ortaklık anlaşması: Detaylar neler?

“MİSLİYLE KARŞILIK VERECEĞİZ”

İran, İsrail’in geçtiğimiz pazartesi günü Suriye’nin Halep kentinde düzenlediği saldırı sonucu hayatını kaybeden Devrim Muhafızları Ordusu Komutanlarından Said Abyar’ın intikamını alacağını açıkladı.

Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı Hüseyin Selami, yaptığı açıklamada, İsrail saldırısında öldürülen Abyar'ın intikamını alacaklarını belirterek, İsrail’e misliyle karşılık vereceklerini ifade etti.

İHA'da yer alan habere göre Selami, “Çocuk katili Siyonist rejim, döktüğü kanların bedelini ödeyecek. Abyar, Suriye’de İsrail karşısında Filistin direnişini destek veren ve ülkesinin güvenliği için mücadele veren bir isimdi ve unutulmayacak” dedi.

Editör: Elif Zülfigaroğlu