YHS personeli, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 2018 seçim vaadinde yer alan yer alan, "Yardımcı Hizmetler Sınıfı kadrosunun eğitim durumlarına göre bir defaya mahsus bir üst kadro olan Genel İdari Hizmetler ve Teknik Hizmetler sınıfına geçirilmesi" şeklinde seçim vaatleri arasında yeralmıştı.

YHS Kurul Başkanı açıkladı: Yardımcı Hizmetler Sınıfının sorunları ve istekleri neler?

YardımcıHizmetlerSınıfı eğitimli, kurumlarda bir çok işle meşgul olan kurumlarının iyi tanıyan memurlardir. 1965 ten bu zamana kadar bu sınıfta işe başlayan  bu kadrodan emekli olmaya zorunlu hale getirilmişlerdir. Edirne'den Ankara'ya Ankara'dan Konya ya oradan,Erzurum Ağrıya kadar bir işe bağlı oalrak çalışmayıp görevde yükselme sınavını ve kontenjanalrın açılmasını istiyorlar. Yüksek rütbelerde gözlerinin olmadığını dile getiren mağdurlar haklarını istediklerini her defasında dile getirriyorlar. Bir mağdur konuya ilişkin yaptığı açıklamasında

''Biz eski kurt uz ihtiyarladik emeklilik geldi bizim çabamız geriden gelen pırlanta gibi gençlerin heba olmaması bu kadroda. İran li yada İrlandalı değiliz, gazi şehit yakınları, 2828 li yurtta yetişenler, EKPSS engelli atananlar, KPSS 90 ve üzeri puanla girenler atanıyor. Görün duyun bu insanları yıllar içinde çektiklerini dinleyin amirinin iki dudağı arasına mahkum ettiğiniz ve memur dediğiniz bu kişiler kurumlarda herşey oldu ama memur olamadı malesef''dedi.

Borsa kazandırmaya devam ediyor! Borsa kazandırmaya devam ediyor!

Kamu kurum ve kuruluşlarında Yardımcı Hizmetler Sınıfı'nda (YHS) görev yapan personeller, kendilerini kamunun göz ardı edilmiş üyeleri olarak hissettiklerini dile getiriyorlar. Bu personeller arasında, büro işlerini icra edebilecek ön lisans, lisans ve yüksek lisans mezunlarının da bulunduğunu vurgulayarak, bir defaya da olsa statü değişikliği itiyorlar. değişikliği talebinde bulunuyorlar.