Filistin halkının bağımsızlık ve özgürlük taleplerini dünya kamuoyuna duyurmak amacıyla düzenlenen Büyük Filistin Mitingi'ne dünyaca ünlü Yusuf İslam'da katıldı. Programda konuşma yapan İslam, Filistin halkına olan desteğini bir kez daha ifade etti.

Gönül Dağı'ndan ayrılan oyuncunun yeni dizisi belli oldu! Gönül Dağı'ndan ayrılan oyuncunun yeni dizisi belli oldu!

İslam, “Elhamdüllilah, yüz yılın ardından Türkiye artık her zamankinden daha güçlü. Bundan önce 600 sene süren bir Osmanlı İmparatorluğunuz vardı. Kudüs sizin kanatlarınızın altında iken 400 sene barış ve huzur içinde var oldu” ifadelerinde bulundu.

Türk halkına teşekkür etti

İslam, "Birçok ülke özellikle de sözüm ona uluslararası toplum adaletten şaşarken hatta bir soykırım suçu işlenmesine yardım ederken bu muazzam önemdeki olaya ilişkin doğru bir tavır alan Türk halkına ve devletine teşekkürlerimi sunuyorum.

"Dünyanın daha büyük bir bölümümün bu konuda sizin izinizden gitmesine ihtiyacımız var. Bir zamanlar 'Barış Treni' adında bir şarkı yazmıştım ve hala o şarkıda yazdıklarıma inanıyorum. Buraya sizinle birlikte olmaya ve barış, insaniyet ve "Özgür Filistin" ülküsüne katılmaya geldim. Bugün sizinle beraber vermek istediğim mesaj: Masum insanların, yuvalarının ve öldürülenlerin yarısını oluşturan çocukların, bombalanmasına son verilmesi yönündeki çağrımdır." ifadelerine yer verdi.