Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Haber Global'de gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bakan Tunç yaptığı açıklamada 2 Temmuz'da sona ermesi beklenen yüzde 25'lik kira tavan zam oranı uygulamasının devam edip etmeyeceğiyle ilgili soruyu da yanıtladı. 

Enflasyondaki artış ile birlikte kiralardaki fahiş yükselişler vatandaşlara zor günler yaşatırken Adalet Bakanı Yılmaz Tunç kira zam sınırı ile ilgili, "O günkü şartlar geldiğinde Meclisimizin vereceği karardır" değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Tunç'un konuyla ilgili ifadeleri şöyle oldu:

Şimşek’ten enflasyon açıklaması: Temmuz artışı geçici, yıllık düşüş devam edecek Şimşek’ten enflasyon açıklaması: Temmuz artışı geçici, yıllık düşüş devam edecek

"ÖNCELİĞİMİZ ENFLASYON HEDEFİNİN TUTTURULMASI"

"Önceliğimiz enflasyon hedefinin tutturulması. Pandeminin etkisi, depremin etkisi, diğer etkenler ekonomimizi olumsuz etkileyen hususlar. Tüm dünya etkilendi. Meclis böyle bir tedbiri düşündü haklı olarak. Bunun uzatılıp uzatılmayacağı o gün belirlenecek. O günkü şartlar geldiğinde Meclisimizin vereceği karardır. Ev sahibi ve kiracı arasında arabulucu sistemini başlattık. Bu konudaki tartışmaları bir nebze aşağı çektik."