KİT, Taşeron ve Belediye şirket işçileri yetkililerden acil çözüm bekliyor! KİT, Taşeron ve Belediye şirket işçileri yetkililerden acil çözüm bekliyor!

Epey bir zamandır kadroya dahil olmak isteyen belediye şirket işçisi zabıtaların tek arzusu mağduriyetlerinin giderilmesi. Belediye şirket işçisi zabıtalar eşit işe eşit maaş istiyor.

Eşit işe eşit maaş isteyen belediye şirket işçisi zabıtalar, yerel seçimler öncesi mağduriyetlerinin son bulmasını istiyor. Belediye şirket işçisi zabıtaları hem maddi hem de manevi anlamda zor günler yaşadığını belirtiyor. Yüksek makamlara seslerini duyurmaya çalışan belediye şirket işçisi zabıtalar, yasal çerçevede çalışan 657 tabi devlet memuru olmak için mücadelelerini sürdürüyor. Peki belediye şirket işçisi zabıtalarının istekleri yerine getirilecek mi?

Belediye şirket işçisi zabıtalar kadroya alınmalı”

Belediye şirket işçisi zabıtaları yaşadıkları problemleri böyle dile getiriyor:

''Belediyenin yasaklamış olduğu kararları uyguladığımız için halk tarafından tepkiyle karşılanmaktayız. Çalıştığımız yerde bu konuda yasal hiçbir güvencemiz ve çalışma şartlarımızın düzeni olmadığından bu durumlara bağlı sorunlar yaşamaktayız. Belediyelerin toplumda siyasal bir kurum olarak görülmesi ve zabıtanın yaptırımının ciddiye alınmaması neticesinde, toplum tarafından ciddiye alınmama, küçümsenme ve takdir edilmeme gibi durumlar yaşanmaktayız. Bunun dışında ise çalıştığımız kurumda dahi çalışma şartlarımızı iyileştirme ve çalıştığımız yerde mesleki olarak yükselme şansımız olmamaktadır. 7/24 saat esaslı çalışan, riskli ve tehlikeli görevler ifa eden, fiziki ve zihnen yoğun çalışma yapan ve sürekli tehlike altında olan, belediyenin kanun, nizam ve yasaklarına aykırı davranan kişilerle karşı karşıya gelen ve çoğu kez sözlü ve fiili saldırılara uğrayan Belediye Şirket İşçisi Zabıta Yardımcı Personelleri belediyede çalışan diğer personellere oranla fiziki ve ruhsal olarak daha fazla yıpranmaktadır. Bizler Belediye Şirket İşçisi Zabıta Destek Personelleri veya taşeron işçi zabıta personelleri olmak istemiyoruz. Yasal mevzuat çerçevesinde tanımlanmış yasal çerçevede çalışan 657 tabi devlet memuru olmak istiyoruz.''

KADRO İMKANI SAĞLANACAK MI?

Bu hususta henüz net bir karara varılamadı.  Belediye şirket işçisi zabıtaları, meclis açıdığı zaman bu konunun gündeme getirilmesi ve mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.