Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den bir son dakika açıklaması geldi. Bakan Tekin yaptığı açıklamada öğretmen atama müjdesi verdi.

Türkiye Gazetesi Eğitim Yazarı Mahmut Özay'ın son dakika olarak aktardığı bilgiye göre Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, şu ifadeleri kullandı:

"Ekim ayı sonunda öğretmen alım takvimi ilan edeceğiz. Branş dağılımı da o zaman belirlenecek"

ÖZEL OKULLAR

Özel okullarla yaptığımız istişarelerde servis ve yemek ücretlerinde kamuoyunu rahatsız edecek artışlar yapmamalarının garantisini aldık.

KAYIT ÜCRETİ VE BAĞIŞ

Böyle bir usul asla yok, ne kayıt ücreti ne bağış zorunluluğu var. Bu konuda velileri zorlayanları hem hukuk hem de sözlü olarak uyarıyoruz.

Yazın başka yönetmelikler hakkında da çalışma yaptık, yayımlayacağız.

2023 yılı PMYO sonuçları açıklandı: Yedek ayrıntısı belli oldu 2023 yılı PMYO sonuçları açıklandı: Yedek ayrıntısı belli oldu

Geçtiğimiz hafta bir genelge gönderdik. Genelgemizde başta obeziteyi gündemimize aldık. Bu önümüzdeki dönemin önemli problemlerinden biri. Dersten önce ilkokul, ortaokul ve lisede kadar dersten önce fiziksel aktivite yapılabilmesi için çalışıyoruz.

Atıl durumdaki okul bahçelerinin tekrar çocukların oyun oynayabileceği bir alana dönüştürülmesini önemsiyorum.

Asosyal çocuklarımızın sosyalleşebilmesi için yeni dönemde okul bahçelerine oyun parkları kuruyoruz.

SINIFLARDA CEP TELEFONU

Çocuklarımızın cep telefonlarıyla ilgili okul müdürleri gerekli tedbirleri aldılar. Derse girmeden çocuklarımız cep telefonlarını teslim edecekler. Aynı şekilde öğretmen arkadaşlardan da rica ettim, sınıflarda cep telefonuyla zaman geçirerek çocuklara kötü olmamaları konusunda.

AÖL

Okul devamları ve sınıf tekrarı konusunda ısrarcıyız. Bunun eğitim öğretim sürecini sekteye uğratan sorunlardan olduğunu düşünüyoruz. Yönetmeliğimiz yayın sürecinde.

Bütün özel öğretim kurslarına QR kodla kimlik tanımlaması yaptık, velilerimiz bu kodları okutarak izinli olup olmadıklarını rahatlıkla görebilir.

ATAMA MÜJDESİ

Ekim sonunda alım takvimimizi ilan edip yeni arkadaşları ailemize dahil etmeyi planlıyoruz."

KAÇ ALIM YAPILACAK?

Öğretmen atama sayısı henüz belli değil. Sizce kaç atama yapılmalı? Hangi branşa atama bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

ATAMA TAKVİMİ

Öğretmen atama takviminin Ekim ayında açıklanacağı öğrenildi. Takvim yayınlandığında gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.