Antalya’da Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın idam edildiği gün olan 6 Mayıs'ta düzenlenen anmaya katılanlara, sabaha karşı ev baskını yapıldı.

Emek Partisi, Halkevleri, Türkiye İşçi Partisi (TİP), SOL Parti, DİSK/Emekli-Sen ve Eğitim Sen üye ile yöneticisi 22 kişinin, anmaya katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alındığı aktarıldı.

GÖZALTINA ALINANLAR SERBEST BIRAKILDI

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri bileşenleri serbest bırakılanları Antalya Adliyesi önünde alkışlarla karşıladı.

Gazeteci Abdurrahman Gök tahliye edildi! Gazeteci Abdurrahman Gök tahliye edildi!

Platform adına burada konuşan Nurettin Sönmez, "Mücadelemize karşı yapılan bir hamle, yılmayacağız” dedi. Serbest bırakılanlar arasında yer alan Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri Sözcüsü ve Eğitim Sen Başkanı Nurettin Sönmez, “Antalya’dan 22 arkadaşımız sabahleyin sorgusuz sualsiz gözaltına alındı. Birçoğu eğitim emekçisi, kamu emekçisi ve Emek ve Demokrasi Güçleri’nden arkadaşlarımız. İsnat edilen suç genel olarak basın açıklamalarıydı.

Demokratik olarak, Anayasa’dan doğan haklarını kullanan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin defalarca bunun suç olmadığını belirtmesine rağmen bir suç unsuru olarak algılanıp bir soruşturma hazırlanmış. Bunun sonucunda da arkadaşlarımız gözaltına alındı” dedi.