Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk'ın, Twitter'ı satın alma anlaşmasından vazgeçme nedeni ortaya çıktı. Twitter'ın avukatı, yaptığı açıklamada Musk'ın "3. Dünya Savaşı'na doğru gidiyorsak, Twitter'ı satın almanın anlamı yok" ifadeleriyle banka yetkilisine mesaj gönderdiğini söyledi.

Business Insider'in haberine göre; Elon Musk, Twitter'ı satın alma anlaşmasının finansörlerinden olan Morgan Stanley'deki bir bankere 8 Mayıs'ta gönderdiği mesajlarda; acele etmemeleri, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 9 Mayıs Zafer Günü konuşmasını beklemeleri gerektiğini belirtti.

6 Eylül'deki duruşmada Twitter'ın avukatı, Musk'ın şu mesajları gönderdiğini duyurdu:

"Birkaç günlüğüne yavaşlayalım. Putin'in yarınki konuşması gerçekten önemli. 3. Dünya Savaşı'na doğru gidiyorsak, Twitter'ı satın almanın bir anlamı yok."

Twitter'ın avukatı, metinlerin 'Musk'ın sözleşmeyi ihlal ettiğini ve kişisel mali kaygılar nedeniyle anlaşmadan geri adım attığını kanıtladığını' söyledi.

Kafasını kesip tencerede pişirdi! Sansürsüz fotoğraf olay oldu Kafasını kesip tencerede pişirdi! Sansürsüz fotoğraf olay oldu

"MAHKEMEYE SUNULMASI SAÇMALIK"

Tesla CEO'sunun avukatı ise, 'mesajların mahkemeye bu şekilde sunulmasının tamamen saçmalık olduğunu, tam mesajlaşma zinciri yayımlandığında bunun böyle olduğunun anlaşılacağını' savunarak "Twitter, teorisini kanıtlayacak bir kanıt bulabilmiş değil. Twitter'ın gerçekte ne olduğuyla ilgili teorisinin gerçekte ne olup bittiğiyle ilgisi yok" dedi.

Tam metin zincirinin, gelecek hafta mahkemeye sunulması bekleniyor.