Gazze'de 32 binden fazla can kaybına ve ağır yıkıma sebep olan İsrail ordusu, yeniden hastaneleri hedef alıyor.

Uyguladığı abluka ve yardım tırlarının girişine getirdiği kısıtlamaların yanı sıra İsrail'in saldırıları sebebiyle Gazze'de çok sayıda hastane ve sağlık kuruluşu hizmet veremiyor.

İsrail ordusu, 18 Mart'ta Gazze'nin kuzeyinde yer alan ve bölgenin en büyük sağlık merkezi olan Şifa Hastanesi'ni kuşattı.

Sadece hastane ve çevresine düzenlediği saldırılarda İsrail güçleri şu ana kadar yaklaşık 150 Filistinliyi öldürdü, 480 Filistinliyi de alıkoydu.

Daha önce de "Hamas'ın komuta merkezi" yalanıyla Şifa Hastanesi'ne saldıran İsrail ordusunun bu son kuşatması 18 Mart'tan bu yana devam ediyor.

Gazze'deki en büyük hastane olan Şifa'ya yaralı ve hastaların yanı sıra İsrail saldırıları sebebiyle yerinden edilmiş yaklaşık 30 bin Filistinli sığınmıştı.

İSRAİL ORDUSU, GÜNEYDEKİ HASTANELERİ DE KUŞATTI

Şifa Hastanesi ve çevresindeki saldırılarına devam eden İsrail ordusu, dün Gazze'nin güneyinde yer alan Nasır ve Emel hastanelerini kuşatmaya başladı.

İsrail dostu İtalya'dan barış mesajı: Filistin devleti kurulması halinde barış için asker göndermeye hazırız İsrail dostu İtalya'dan barış mesajı: Filistin devleti kurulması halinde barış için asker göndermeye hazırız

Filistin Kızılayı, gönüllü bir sağlık çalışanı ile yerinden edilmiş bir Filistinlinin İsrail güçlerinin Emel Hastanesi'ne düzenlediği saldırıda öldüğünü bildirdi. Filistin Kızılayı ayrıca İsrail güçlerinin hastalardan ve buraya sığınan yerinden edilmiş Filistinlilerden Emel Hastanesi'ni boşaltmalarını istediğini ifade etti.

Gazze'ye yönelik saldırılarını 7 Ekim'den bu yana sürdüren İsrail ordusu, daha önce de Şifa başta olmak üzere bölgedeki birçok hastane ve sağlık kuruluşunu hedef almıştı.