CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili olarak MHP lideri Bahçeli'ye seslendi. Bahçeli'yi olayla ilgili konuşmaya çağıran Kılıçdaroğlu, "Teslim edeceksin yanındaki çocukları, 3-5 torbacı ile geçiştiremezsin" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesiyle ilgili sessizliğini koruyan MHP lideri Devlet Bahçeli'ye sosyal medya hesabı üzerinden seslendi.

"Bahçeli, ne zamana kadar susacaksın?" diyen Kılıçdaroğlu, "Mafyalarla fotoğraflar çekmeye devam edersen, yanındaki çocuklar da mafyacılık oynamaya başlar. Teslim edeceksin yanındaki çocukları, 3-5 torbacı ile geçiştiremezsin" ifadelerini kullandı. 

BAHÇELİ CİNAYETLE İLGİLİ NEDEN KONUŞMADI?

Erdoğan'dan Altılı Masa'ya: 'Milletim beni aday da Cumhurbaşkanı da yapacak' Erdoğan'dan Altılı Masa'ya: 'Milletim beni aday da Cumhurbaşkanı da yapacak'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partisinin bu haftaki grup toplantısında yaptığı konuşmada, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin bir açıklama yapıp yapmayacağı merak ediliyordu. Ancak MHP lideri Ateş'in adını dahi anmadığı konuşmasında, "Hiç kimse suskunluğumuzun asaletinden cesaret almaya kalkışmasın. Kötü niyetlerini bildiğimiz, kötürüm ilişki ağlarını tanıdığımız ve takip ettiğimiz odakların bizimle aşık atması, bize ayar verme küstahlığına tevessül etmeleri, Cumhuriyetin yeni yüzyılını tartışmaya açma sinsilikleri sonuç vermeyecek, yapılan hesaplar ters tepecektir" demeyi tercih etmişti.