Sanal devriler esnasında 'Suç işlemek için örgüt kurmak', 'Futbol ve diğer spor müsabakalarında bahis ve şans oyunları kanunlarını ihlal etmek' suçlarından haksız kazanç sağlayarak devleti zarara uğratan şüphelilerin belirlenmesi sonrası başlatılan Mersin merkezli operasyonda 71 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin emnihyetteki işlemleri ise sürüyor. 

İzmir'de elektrik akımına kapılarak ölen İnanç Öktemay, son yolculuğuna uğurlandı İzmir'de elektrik akımına kapılarak ölen İnanç Öktemay, son yolculuğuna uğurlandı

EŞ ZAMANLI OPERASYON DÜZENLENDİ

Mersin merkezli Hatay, Balıkesir, Manisa, Elazığ, Bursa, Yalova, Şırnak, Bolu, Bitlis, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Antalya, Batman, Adana, İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Konya, Trabzon ve Tokat'ta eş zamanlı düzenlenen operasyonda özel harekat ekipleri yer alırken dron desteğinden de yararlanıldı. 

71 şüphelinin yakalandığı operasyonda ayrıca, şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 1 ruhsatsız tabanca, 1 ruhsatsız av tüfeği, 75 bin TL nakit para, 71 adet cep telefonu, 61 adet sim kartı, 4 adet laptop, çok sayıda dijital materyal ile farklı bankalardan alınmış çok sayıda banka kartına da el konuldu.

Kaynak: DHA