MHP, öldürülen eski Ülkü Ocakları genel Başkanı Sinan Ateş cinayetiyle il gözaltına alınan ve MHP'de 'Özel Kalem Müdürü' olduğu öne sürülen Emre Yüksel hakkında bir açıklama yaptı. Emre Yüksel kimdir? İşte MHP'nin açıklamasının ayrıntıları...

Ankara Çankaya'da motosikletli iki kişinin silahlı saldırısıyla öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş suikastında, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın Özel Kalem Müdürü Emre Yüksel'in gözaltına alındığı öne sürülmüştü.

Bir skandal da Danimarka' dan: Kur’an-ı Kerim' i yaktılar Bir skandal da Danimarka' dan: Kur’an-ı Kerim' i yaktılar

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısıi İstanbul Milletvekili Semih Yalçın konuya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, MHP grubundan herhangi bir sıfatla Emre Yüksel isimli bir çalışanın bulunmadığı belirtildi.

Semih Yalçın'ın yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"25 Ocak 2023 tarihinde sosyal medya ve bazı haber sitelerinde, “MHP Genel Başkan Yardımcısının Özel Kalem’i Emre Yüksel gözaltına alındı.” başlığıyla yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde Genel Başkan Yardımcılarının Özel Kalem kadrosu olmadığı gibi Genel Merkezde veya TBMM MHP Grubunda herhangi bir sıfatla Emre YÜKSEL isimli bir çalışanımız bulunmamaktadır. Geçmişte de böyle bir çalışanımız olmamıştır. Bu husus Devletin SGK kayıtlarından da açıkça anlaşılabilir. Haberler tamamıyla gerçek dışı olup kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz."