8 Eylül 1999 öncesi sigorta girişi olup işe hayatına başlayan vatandaşların EYT kapsamına dahil olması ve geride birçok mağdruiyetler bırakılması tepki çekmişti.  2000 sonrası SGK mağdurları, emekli olmak için yeni bir çalışma yapılmasını talep ediyor.

Twitter’da etkinlik düzenleyerek hem cumhur ittifakına hem de millet ittifakına seslenerek bu mağduriyetin bir an önce çözülmesini talep ediyor. Başta Cumhurbaşkanlığı CİMER olmak üzere, ilgili makamlara yazdıkları dilekçe ve mektuplarla yaşadıkları sorunları anlatan 2000 sonrası SGK mağdurları emeklilik hakkı için mücadele etmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emeklilikle ilgili yeni müjdeler vereceğiz yönünde açıklama yapması mağdurları umutlandırırken seçime 10 gün kalmasına rağmen yeni bir gelişme yaşanmadı. Tam aksine Millet İttifakı seçimi kazandıkları takdirde 2000 sonrası SGK mağdurlarını emekli yapacaklarını söyledi. 

Özgür Erdursun açıkladı! Seçimler bitti şimdi ne olacak, Staj, Bağkur, asgari ücret emekli aylıkları ne olacak ? Özgür Erdursun açıkladı! Seçimler bitti şimdi ne olacak, Staj, Bağkur, asgari ücret emekli aylıkları ne olacak ?