Beşiktaş ve Galatasaray'ın kadrosuna katmak için resmi girişimlerde bulunduğu Sergio Ramos, imza atmak için İstanbul'a geliyor.

5. Uluslararası MarmaRUN Run Koşusu, 8 Ekim'de İstanbul'da yapılacak 5. Uluslararası MarmaRUN Run Koşusu, 8 Ekim'de İstanbul'da yapılacak

Cimbom'a Sergio Ramos transferinde flaş gelişme!

1 Temmuz 2023 tarihi itibariyle PSG'den ayrılan Sergio Ramos yaz transfer döneminin gözdesi olmuştu. 

Sergio Ramos - Oyuncu profili | Transfermarkt

Avrupa takımlarının yanı sıra Arabistan Ligi ekipleri de Sergio Ramos transferi için devreye girmişti. Ancak Ramos'un Arabistan Ligi'ne karşı bulunan negatif durumu Arap ekiplerinin transferi askıya almasına sebep oldu.

Sergio Ramos'un gelişi Nelsson için transferin kapısını açacak! Galatasaray  25 milyon Euro ısrarından vazgeçecek - Son Dakika Spor Haberleri

İspanyol yıldızın Arabistan kulüplerinin teklifini reddetmesi üzerine Beşiktaş ve Galatasaray'da Ramos için resmi girişimlerde bulundu. Ramos'un maliyetini karşılayamayacağını söyleyen Beşiktaş ise bu transferden vazgeçen bir diğer ekip oldu.

Galatasaray, Sergio Ramos'u ikna etti! - Spor Haberleri

Beşiktaş'ın da vazgeçmesinin ardından Ramos transferinde en öne çıkan ekip olan Galatasaray, Ramos'u açıklamak için Molde karşılaşmasının sonuçlanmasını bekliyordu. Dün Molde'yi saf dışı bırakarak Şampiyonlar Ligi gruplarına katılmaya hak kazanan Galatasaray, Ramos transferini kısa sürede bitirmeyi hedefliyor. 

Bu gelişmeler de İspanyol gazetesi Marca'da kendine yer buldu. İşte haberin detayları...

MARCA YAZDI

"İspanyol oyuncu, Avrupa'da rekabet gücü yüksek, iyi bir maaş veren, tutkulu bir kulüpte oynamak istiyordu. Ligindeki son şampiyon Galatasaray da bu kriterleri kısmen karşılıyor."

İspanyol mecrasının bu haberinde; oyuncu için en kritik etkenlerden birinin de Devler Ligi'nde oynamak istemesi ve Galatasaray'ın Molde'yi eleyerek Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalması ile bu şartı da karşılayarak Ramos'un transferini an meselesi olarak belirtti. 

Sergio Ramos yepyeni bir akım başlattı! Nasıl mı?

RAMOS İSTANBUL YOLCUSU...

Resmi imzalar atılmadan kazanan bir kesinlik yok ancak Ramos'un kısa bir süre içinde Galatasaray için İstanbul'a geleceği kaydediliyor.