Staj ve çıraklık sigortası mağdurları, hükümetin staj ve çıraklık sigortasına ilişkin atacağı adımları büyük bir dikkatle takip ederken staj ve çıraklık hakkındaki son dakika geliişmeleri arama motorlarından aratmaya devam ediyor. Milyonlarca vatandaşın heyecanla beklediği emeklilik müjdesi gelecek mi? Peki, staj ve çıraklık sigortası EYT kapsamında değerlendirilecek mi? Taşerona kadro düzenlemesinde gelinen son nokta ne? İşte detaylar...

Staj ve çıraklık sigortası EYT'ye dahil edilecek mi?

Asgari ücretin 11,402 TL'ye yükseltilmesinin ardından emekli maaşlarına yüzde 25 zam yapılması ve memurlara yüzde 17.55 artı 8,077 TL seyyanen zam yapılmasıyla birlikte, çıraklık ve staj sigortası, ev hanımlarının emeklilik durumu, taşeron işçilere kadro verilmesi, yeni evlenenlere verilen evlilik kredisi gibi konuların netleştirilmesi bekleniyor.

Staj ve Çıraklık mağdurlarına destek sözü verildi Staj ve Çıraklık mağdurlarına destek sözü verildi

Bağ-Kur primlerinin dengelemesi ve taşerona kadro müjdesi bekleniyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan liderliğinde yürütülen faaliyetler, bir dizi önemli konunun çözüme kavuşturulmasına odaklanıyor. Bakan Işıkhan'ın ilgilendiği dosyalar arasında memurların 3600 ek gösterge artışı, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Bağ-Kur primlerinin dengelemesi, kadınların erken emekliliği ve taşeron işçi sorunu gibi kritik konular yer alıyor. Memurların uzun süredir talep ettiği 3600 ek gösterge artışı, maaşlarda önemli bir iyileştirme amacı taşımaktadır. Bu konulardaki gelişmeler, ülkedeki birçok insan için büyük bir öneme sahipken mağdur vatandaşlar, bu meselelerin çözüme kavuşturulmasını bekliyor.