Seçim sonrası fyat 2 katına çıktı. Akaryakıt fiyatlarına son dönemde üst üste zamlar geldi. 14 Mayıs seçimleri öncesi LPG'nin fiyatı 10 lira seviyelerindeydi. 3.5 aylık süreçte oto gazın fiyatı yaklaşık 2 kat arttı.

14 Mayıs seçimlerinden sonra hem dolar kurunun yüksekliği hem de ÖTV zamları sonucunda akaryakıt fiyatlarına çok büyük artışlar yapıldı. Motorin fiyatı seçimlerden bu güne kadar yüzde 110 arttı. Brent petrol fiyatları 86 doların üzerinde seyrediyor. İzmir İstanbul ve Ankara'da benzin ve motorin fiyatları güncellendi. LPG litre fiyatlarına zam geleceği öğrenildi. 1 Eylül Cuma günü benzin, motorin ve LPG litre fiyatları ne oldu?

1 Eylül itibarıyla benzine gelen 0,97 TL indirim sonrası gözler LPG'ye çevrildi. Ancak araç sahiplerini üzecek haberin detayları gün yüzüne çıktı! LPG'ye yapılacak zam oranı kesinleşti! O tarihten itibaren geçerli olacak...

1 Eylül itibarıyla benzinde meydana gelen 0,97 TL'lik indirim, LPG fiyatlarına olan ilgiyi artırdı. Ancak, LPG fiyatlarına yapılacak olan zam, araç sahiplerini endişelendirmeye başladı. İşte o tarihten itibaren geçerli olacak olan LPG zammının kesinleşen oranı...

Amasya'da devrilen yolcu otobüsünde ağır bilanço Amasya'da devrilen yolcu otobüsünde ağır bilanço

LPG'YE 1,30 TL ZAM!

5 Eylül Salı gününden itibaren geçerli olacak zam oranı netleşti. LPG'ye 1,30 TL zam yapılması bekleniyor. Akaryakıt Piyasası Uzmanı Gazeteci Cemil Cahit Saraçoğlu, eski adı Twitter olan X hesabından paylaşımda bulunarak, "LPG otogazda ay sonu beklenen zam tahmini olarak 1 lira 30 kuruş olarak belli oldu. Salı gününden itibaren geçerli olacak LPG zammı rafinelere göre bir kaç kuruşluk değişiklik gösterebiliyor" zammı duyurdu.