İstanbul Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneği Kurucu Başkanı Murat Bal ve ekibi, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Sözcüsü Ümmü Gülşen Öztürk'ü ziyaret etti. Ümraniye'deki ofisinde gerçekleşen görüşmede, Federasyon Başkanı Bal'a Başkan Yardımcısı Ender Keskin, Federasyon Genel Sekreteri ve İzmir Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneği Başkanı Semiha Özek ile İstanbul Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneği Başkanı Selçuk Aydın da eşlik etti.

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurlarından Teşekkür

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu Heyeti, staj ve çıraklık sigortasının başlangıcının Sosyal Sigorta Kurumu (SSK) başlangıcı olarak kabul edilmesini talep ederek bu isteğini detaylı bir şekilde açıkladı. Bu taleplerine gerekçeleriyle birlikte vurgu yaparak yaklaşan sorunlarını dile getirdi.

Bağ-Kur tescil ve ihya mağdurları emekli olmak istiyor! Bağ-Kur tescil ve ihya mağdurları emekli olmak istiyor!

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Sözcüsü Ümmü Gülşen Öztürk, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile görüşme yaparak bu konuyu ileteceğini ve süreci yakından takip edeceğini ifade etti. Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu Başkanı Murat Bal ve beraberindeki heyet, Milletvekili Öztürk'e taleplerini iletebilme fırsatı sunduğu ve onları anlama nezaketini gösterdiği için teşekkür ettiler. Bu adımın, staj ve çıraklık sigortası mağdurlarının haklarını koruma yolunda atılan olumlu bir adım olduğu vurgulandı.