Hem oyunculuk hemde şarkıcılık kariyeriyle dikkat çeken yakışıklı oyuncu hayranlarını her defasında büyülemye devam ediyor.

Yıllardır yaptığı şarkılarla ve oynadığı filmlerle gündemden düşmeyen ünlü isim bu kez de evleneceği iddiaları sosyal medya yı karıştırdı. Peki ünlü isim evlenecek mi?

Ünlü şarkıcı Murat Boz, O Ses Türkiye jüriliği ve özel hayatı ile sık sık gündeme gelen isimlerden biri. Peki Murat Boz kimdir? Murat Boz kaç yaşında? İşte Murat Boz hakkında merak edilen detaylar...

MURAT BOZ KAÇ YAŞINDA NERELİ?

Murat Boz, 7 Mart 1980'de Ereğli'de Zonguldak'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini doğduğu yer olan Karadeniz Ereğli, Zonguldak'ta tamamladıktan sonra İstanbul'a yerleşti. 1999'da İstanbul Bilgi Üniversitesini kazandı, bu okulu bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesinde eğitimine devam etti. Aynı yıllarda başta Tarkan olmak üzere birçok şarkıcıya vokalistlik yaptı.

Yabani dizisi herkesi şaşkına çevirdi! Yabani dizisi herkesi şaşkına çevirdi!

Boz, solo kariyerine 2006 yılında çıkardığı "Aşkı Bulamam Ben" single'ı ile adım attı. Bir sonraki yıl ilk stüdyo albümü Maximum'u satışa sundu ve çıkışını öven pek çok ödül kazandı. Ardından Şans (2009), Aşklarım Büyük Benden (2011) ve Janti (2016) albümleriyle kariyerini sürdürdü.

Bu albümlerde yer alan "Maximum", "Uçurum", "Para Yok", "Özledim", "Sallana Sallana" ve "Adını Bilen Yazsın" şarkıları Türkiye Resmî Listesi'nde ilk beş başarısı gösterirken "Geri Dönüş Olsa", "Kalamam Arkadaş" ve "Janti" ise zirveye yerleşti. Şarkıcı, müzikal kariyerinin yanı sıra 2014'ten itibaren oyunculuk kariyerine odaklanarak Hadi İnşallah (2014), Kardeşim Benim (2016), Dönerse Senindir (2016) ve Öldür Beni Sevgilim (2019) filmlerinde başrol oynadı.

Piyano, keman, davul ve ney çalabilen Murat Boz, müzikal kariyerinin yanı sıra çeşitli firmaların reklam yüzüdür ve bu firmaların reklam filminde rol almıştır. O Ses Türkiye programının dört jüri üyesinden biridir ve ilk sezonun kazanan jüri üyesidir. Ödülleri arasında dört Altın Kelebek Ödülü ve iki Kral Müzik Ödülü bulunmaktadır.

MURAT BOZ EVLENİYOR MU?

Ünlü popçu Murat Boz, yeğenine biberonla mama yedirirken çekilen bir fotoğrafını paylaştı. Boz'un hayranları "Artık senin de baba olma vaktin geldi" diye yorumlar yaparken ünlü popçu da " yakında neden olmasın" diye yorum yaptı.

ekran-goruntusu-2023-09-06-092114-1.webp

Ünlü popçunun uzun zamandır adı kimseyle anılmazken, evlilik kararı alacağı kişi şimdiden büyük merak konusu oldu.